tajnews
03 دی 1401 - 14:30

عدم توجه نظام آموزشی به اندیشه نونهالان و نوجوان

بیرجند-نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: نظام آموزشی به تفکر و اندیشه نوجوانان و نونهالان توجهی ندارد در حالی که دشمن با تبلیغات گسترده به دنبال گمراه کردن فرزندان ما است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی صبح شنبه در دیدار با رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه بیرجند اظهار کرد: در فرهنگ دینی و روایات معلم، استاد و برخی از مقامات سیاسی جایگاه پدری دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: طبق روایات اگر این افراد مسائل اصلی در تربیت و تفکر انسان را مد نظر قرار ندهند در حق جوان ظلم کرده‌اند.

عبادی با اشاره به اینکه انسانی که پایگاه فرهنگی نداشته باشد آسیب پذیر است، گفت: این خلاءهای فرهنگی بعدها در جامعه خود را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: در برخی از کشورها برای پیشگیری و معالجه تنها موضوعات جسمی را در نظر می‌گیرند در حالی که مسائل فرهنگی و روحی- روانی نیز اهمیت فوق العاده‌ای دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه بیماری، تنها به مشکلات جسمی خلاصه نمی‌شود، ادامه داد: بیماری روانی و فکری نیز باید طبق نظر متخصص درمان شود.

عبادتی اظهار کرد: انسان تَک بعدی نیست بلکه از جسم و روح و تفکر تشکیل شده است.

وی یادآور شد: اصل در انسان فکر و اندیشه او است و از این جهت انسان‌ها باید از نظر فکری اقناع شده و آسیب‌های آنان در این حوزه مرتفع شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه در حوزه اقناع فکری جوانان نه خانواده و نه آموزش و پرورش و… کار جدی نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ابزار دشمن دروغ و فریب و ریاکاری است، ادامه داد: ما حق و راست وقایع و ماجراها را نتوانسته‌ایم به فرزندانمان منتقل کنیم.

عبادی گفت: نظام آموزشی به تفکر و اندیشه نوجوانان و نونهالان توجهی ندارد و دشمن با تبلیغات به کمک چهار هزار اتاق فکر به دنبال گمراه کردن فرزندان ما است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 930426