tajnews
17 آذر 1401 - 13:58

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری و بازداشت ۱۷ فلسطینی

منابع فلسطینی از یورش نظامیان رژیم اشغالگر به کرانه باختری و همچنین هتاکی مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نظامیان اشغالگر صهیونیست امروز پنجشنبه پس از یورش به شهرها و روستاهای کرانه باختری اشغالی بسیاری از فلسطینیان را بازداشت کردند.

به گزارش فلسطین الیوم، نظامیان صهیونیست طی یورش به کرانه باختری با فلسطینیان درگیر شدند و طی این درگیری 17 فلسطینی را بازداشت کردند.

از سوی دیگر رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که شماری از  شهرک‌نشینان صهیونیست امروز پنجشنبه نیز تحت حمایت نظامیان رژیم اشغالگر با سر دادن رژیم به مسجدالاقصی یورش برده و شروع به انجام رفتارهای تحریک‌آمیز علیه فلسطینیان کردند.

از زمان اشغال قدس در سال 1967، نظامیان رژیم اشغالگر دروازه باب المغاربه را تحت کنترل خود درآورده و از این طریق شهرک‌نشینان و نیروهای اشغالگر به صورت روزانه به آن یورش می‌برند در حالی‌که مسلمانان اجازه ورود به مسجد الاقصی را ندارند.

صهیونیست‌های اشغالگر هر روزه به طور دسته جمعی و در دو نوبت صبح و عصر اقدام به تعرض به مسجد الاقصی می‌کنند.

هدف از این تجاوزات مستمر، زمینه سازی برای اجرای طرح شوم تقسیم زمانی و مکانی این مسجد بین مسلمانان و یهودیان است تا در نهایت آنها بتوانند کنترل کامل این مسجد را به دست گرفته و در راستای یهودی سازی و تخریب آن و ساخت معبد کذایی یهود بر روی خرابه‌های آن گام بردارند.

سرزمین‌های اشغالی طی روزهای اخیر شاهد افزایش شدت خشونت و توسعه دامنه عملیات های نظامی صهیونیست ها در چند شهر و روستا بوده است. نظامیان صهیونیست در این عملیات‌ها با اعمال خشونت‌های افراطی شماری از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده یا مجروح کردند و ده‌ها نفر را نیز بازداشت کردند.

این درحالی است که امروز سه جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسیدند.

« احمد المدلل» یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی امروز پنجشنبه اعلام کرد: جنایت اشغالگران  صهیونیست در استان جنین در کرانه باختری ادامه تلاش‌های مذبوحانه برای از بین بردن مقاومت است. مقاومتی  که  باعث رنجش رژیم اسرائیل شده و از ضربه زدن به سیستم امنیتی و نظامی صهیونیستی از طریق عملیات مقاومتی دست بر نمی دارد.

 وی در ادامه  افزود: نظامیان اشغالگر صهیونیست به هدف قرار دادن جنین، اردوگاه و مقاومت  فلسطین ادامه می‌دهند، زیرا مقاومت نقشه‌های  مسئولان صهیونیستی را خنثی می کند و آنها را در همه جا تحت تعقیب قرار می‌دهد.

المدلل با بیان اینکه تلاش مستمر اشغالگران برای متوقف کردن تلاش رزمندگان  مقاومت در کرانه باختری اشغالی، اراده مقاومت را در هم نمی شکند، افزود: تجاوزات مستمر  اشغالگران علیه فلسطینیان ، قدرت و توان آنان را در نبرد با دشمن افزایش می‌دهد.

رهبر جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: مقاومت تنها گزینه مردم فلسطین برای رویارویی با چالش‌های جدی فلسطین، شده است که نشان می‌دهد جنایات مستمر  اسرائیل موج مقاومت  را متوقف نخواهد کرد. خونی که فلسطینیان  به صورت شبانه روزی تقدیم می‌کنند همان چیزی است که  مقاومت را تقویت می‌کند .

در ادامه این بیانیه آمده است: آزادی فلسطین نزدیک است و تشدید حملات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه مردم ما چیزی است که وضعیت درگیری را افزایش داده و رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک می کند.

شرایط این روزهای سرزمین های اشغالی به ویژه در کرانه باختری بسیار ویژه شده و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله ای که شده پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می دهند و همین امر شرایط ویژه ای را برای صهیونیست های غاصب رقم زده است.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901626