tajnews
12 آذر 1401 - 22:11

برنامه ریزی ها در استان تهران بر پایه برنامه هفتم توسعه باشد

تهران- استاندار تهران گفت: مدیران کل می‌بایست برنامه هفتم توسعه را به دقت بررسی کرده و اولویت‌های استان تهران را بر اساس این برنامه احصا و زمینه توسعه را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فخاری بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران با بیان اینکه استان تهران استانی محروم محسوب می‌شود، گفت: باید با نگاه بلند و عمیق کاستی‌ها را جبران کنیم.

وی ضمن تاکید بر تجمیع نظرات نخبگان و استفاده از آن‌ها در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران گفت: مدیران کل می‌بایست برنامه هفتم توسعه را به دقت بررسی کرده و اولویت‌های استان تهران را بر اساس این برنامه احصا و زمینه توسعه را فراهم کنند.

استاندار تهران خواستار به کارگیری ظرفیت‌های مغفول این استان شد و گفت: توسعه یک امر کیفی است، در بسیاری از مناطق، رشد حاصل شده ولی این رشد از قابلیت‌های توسعه‌ای برخوردار نبوده که باید بازنگری شود.

نماینده عالی دولت در استان تهران ضمن تاکید بر انطباق طرح‌های توسعه‌ای این استان با شرایط آمایشی استانی گفت: هنوز برای توسعه استان، مسائل بزرگ و مهمی باقی مانده که باید به یک جریان تبدیل شود تا نگاه نخبگان، بخش خصوصی و مسؤلین به آنها معطوف شود و در این بین نقش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران به عنوان نهادی مرجع در امر توسعه استان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895783