tajnews
17 دی 1401 - 12:27

۱۳ شهرستان گیلان در وضعیت آبی/ هیچ شهری قرمز و نارنجی نیست

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون ۱۳ شهرستان از ۱۷ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند و هیچ شهری قرمز و نارنجی نیست.

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر از بستری ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های گیلان خبر داد و اظهار کرد: ۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵ گیلانی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گیلان بستری هستند، گفت: طی شبانه روز گذشته ۳ بیمار نیز بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

مهرابیان به آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر شهرستان‌های املش، رودبار، سیاهکل، شفت در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از شهرستان‌های استان گیلان در وضعیت قرمز و نارنجی نیستند، گفت: شهرستان‌های آستارا، بندرانزلی، رشت، صومعه سرا، لاهیجان، لنگرود، رودسر، تالش، ماسال، فومن، خمام، رضوانشهر و آستانه اشرفیه در وضعیت آبی قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد: رنگ بندی ها و آمار پایین بستری‌های کرونایی نباید زمینه عادی انگاری و بی توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را فراهم کند.

وی تاکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اصول بهداشت فردی و استفاده از ماسک در خارج از منزل نقش مؤثری در جلوگیری از شیوع این بیماری ویروسی دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 959990