tajnews
12 آذر 1401 - 14:53

جابجایی بیش از یک میلیون نفر مسافر از استان ایلام

ایلام-مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام گفت: طی هشت ماهه سال جاری بیش از یک میلیون و ۵۱۲ هزار نفر مسافر از مبدأ استان توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جا به جا شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدزاهدین چشمه خاور ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازه زمانی یاد شده (هشت ماه سالجاری) بالغ بر یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۵۵۲ مسافر درون و برون استانی از طریق ۱۳۱ هزار و ۶۱۲ سفر توسط ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در سطح استان به مقاصد درون و برون استانی انجام شده است.

وی افزود: نسبت جا به جایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد افزایش و نسبت کل تعداد سفر نسبت به مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام گفت: مسافران می‌توانند هرگونه انتقاد و شکایت خود را از پایانه‌های مسافربری و یا رانندگان حوزه حمل و نقل مسافر و شرکت‌های مسافربری و تاخیر در مبدا و حین سفر بین شهری را از طریق سامانه ۱۴۱ به این اداره کل اطلاع دهند تا مورد پیگیری قرار گیرد و در صورت لزوم در کمیسیون‌های مربوط به تخلف شرکتی، رانندگان یا مالک وسیله نقلیه رسیدگی شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین طی این مدت ۳۳ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۷۳ تردد وسایل نقلیه در جاده‌های ارتباطی استان ثبت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895102