tajnews
03 فروردین 1402 - 10:18

ظرفیت نوروزی زنجان حدود 12 هزار نفر است/ فعالیت ۶۸ اقامت گاه سنتی در زنجان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: ظرفیت اسکان در نوروز ۱۴۰۲ در استان زنجان ۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر در روز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، داود آبیان، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اظهار کرد: اماکن اقامتی استان زنجان مربوط به هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بومگردی، مدارس آموزش و پرورش، خانه‌های استیجاری و کمپینگ‌های شهرداری‌ها است که مجموع ظرفیت آنها چیزی حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر در روز است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با اشاره به اینکه طبق آمار احصا شده ظرفیت هتل‌های استان ۵۲۵ نفر، مهمان پذیرها ۵۶۷ نفر، هتل آپارتمان‌ها ۱۷۰ نفر است، اضافه کرد: ظرفیت اسکان کمپ‌ها ۹ هزار نفر و ظرفیت اسکان مدارس آموزش و پرورش در ۲۶۸ کلاس درس شامل یک هزار و ۱۰۰ نفر است.

آبیان همچنین از فعالیت ۶۸ اقامت گاه سنتی و ۴۰ اقامت گاه بوم گردی خبر داد و گفت: این اقامت گاه‌ها در شهرستان‌های مختلف واقع شده و ظرفیت پذیرش مسافر در آنها متفاوت است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با بیان اینکه در مواقع اضطرار یعنی موقعیت زرد و قرمز ظرفیت اقامتی استان به ۴۰ هزار نفر نیز می‌رسد، بیان کرد: این آمار با احتساب ظرفیت حسینیه‌ها، بقاع متبرکه، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های بحران برآورد شده است.

وی افزود: در حال حاضر در استان زنجان، ۱۰ هتل، ۴ هتل آپارتمان، ۴ اقامتگاه سنتی، ۱۷ مهمان پذیر، ۱۷ خانه مسافر، ۵ تاسیسات اقامتی فعال است.

پایان پیام/۷۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105921