tajnews
13 آذر 1401 - 09:29

گلایه مندی رئیس شورای اروپا از آمریکا در قبال تحولات اوکراین

یک  مقام  ارشد اروپایی با گلایه از تاثیر جنگ اوکراین، گفته است که اروپا از درگیری اوکراین بیشتر از آمریکا متحمل هزینه و خسارت می شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «چارلز میشل»، رئیس شورای اروپا از رویکرد آمریکا در قبال تحولات اوکراین انتقاد کرد و گفت که واشنگتن همیشه منافع اقتصادی خود را در اولویت قرار می دهد، در حالی که این اتحادیه اروپا است که بیشتر از آمریکا از درگیری اوکراین متحمل هزینه می شود.

به گفته میشل، اگرچه روابط امنیتی بین بروکسل و واشنگتن از زمان آغاز درگیری روسیه و اوکراین تقویت شده، اما بیشترین رنج و هزینه جنگ اوکراین را اروپا متحمل می شود. این مقام ارشد اروپایی در گفتگو با یک روزنامه ایتالیایی تاکید کرد: تأثیر درگیری ها و جنگ اوکراین بر ایالات متحده قابل مقایسه با اروپا نیست.

او گفت که در شرایط  فعلی  جنگ و بحران  انرژی همه چیز برای آمریکا آسان تر است، زیرا این کشور صادرکننده منابع انرژی است و از افزایش قیمت گاز و نفت سود می برد، در حالی که اتحادیه اروپا ناگزیر است که بهای سنگینی بابت انرژی گران بپردازد و ما در خطر رکود اقتصادی هستیم.

میشل توضیح داد: «صنایع اروپایی برای انرژی هزینه بیشتری می پردازند و همزمان مجبورند با صنایع آمریکایی رقابت کنند..... بیایید ساده لوح نباشیم، ایالات متحده - حتی تحت دولت فعلی - منافع اقتصادی خود را در اولویت قرار می دهد.»

میشل با ابراز امیدواری از اینکه اتحادیه اروپا بتواند در هفته های آینده با ایالات متحده در مورد همکاری های متقابل اقتصادی تعامل داشته باشد، گفت: «تعامل متقابل و داشتن زمینه بازی برابر برای کارکرد جهانی شدن ضروری است.»

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896186