tajnews
02 فروردین 1402 - 20:40

رشد 9 درصدی ورود مسافران نوروزی به کردستان/ثبت 300 هزار تردد در روز

استاندار کردستان گفت: از 24 اسفند تا امروز بیش از 9 درصد افزایش سفرهای نورزی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در استان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا شامگاه امروز در بازدید از مرکز مدیریت راه‌های استان کردستان اظهار کرد: سامانه پایش تصویری جامعی در راهداری استان مستقر است و می‌تواند داده‌های دقیق و کاملی را در حوزه‌های مختلف با توجه به نیازهایی که برای این سامانه تعریف شده ارائه و همزمان داده‌کاوی انجام دهد.

استاندار کردستان تصریح کرد: تحلیل جامع و دقیق متناسب با آنچه درخواست می‌شود سامانه انجام می‌دهد که می‌تواند در مدیریت راه‌های استان به ویژه در مدیریت مقابله با سوانح که هدف اصلی ماست، بسیار کارآمد خواهد بود.

استاندار کردستان تکمیل این سامانه را ضروری خواند و افزود: سرمایه‌گذاری در زمینه افزایش دوربین‌های پایشگر در نقاطی موردنیاز از نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

زارعی‌کوشا اضافه کرد: تکمیل این سامانه می‌تواند نیاز ما به کنترل‌های انسانی را کاهش و حتی برطرف کند و از سوی دیگر بازدارندگی و مدیریت کارآمدتری را اعمال کنیم.

وی سفرهای ایمن، جاده‌های ایمن و سفرهای پر از آرامش را از تاثیرات ایجاد چنین زیرساخت‌هایی عنوان کرد و افزود: از 24 اسفند تا امروز که دومین روز از سال جدید است بیش از 9 درصد سفرهای نورزی به کردستان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

استاندار کردستان گفت: به طور میانگین روزانه 300 هزار تردد در جاده‌های کردستان ثبت شده است که امیدواریم همه این سفرها در آرامش تا پایان ایام تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.

زارعی‌کوشا با تقدیر از فعالین ستادهای سفر به ویژه راهداران، اظهار کرد: در ایامی که همه در کنار خانواده‌های خود ایام تعطیلات نوروزی و شروع سال را می‌گذرانند راهداران در جاده‌ها در مسیر خدمت به مردم خالصانه خدمت می‌کنند.

انتهای پیام 2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105117