tajnews
09 آذر 1401 - 09:40

استان قزوین آماده اجرای پروژه‌های هوشمندسازی پایش جاده‌ای است

استاندار قزوین گفت: باید تلاش کنیم تا با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین میزان سوانح و تصادفات جاده‌ای را به کمترین مقدار ممکن برسانیم و استان قزوین آمادگی کامل دارد تا پروژه‌های هوشمندسازی پایش جاده‌ای مانند نصب دوربین‌های هوشمند را اجرایی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور شامگاه سه‌شنبه در دفتر استانداری قزوین با محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار قزوین در این دیدار با اشاره به بالا بودن میزان تصادفات جاده‌ای در 2 آزادراه اصلی استان یعنی قزوین-کرج و قزوین-زنجان، اظهار داشت: علل بعضی از این تصادفات مسائل و مشکلات مربوط به حوزه راهداری است و به همین خاطر باید برای رفع نقاط حادثه‌خیز در این محورهای موصلاتی اقدام شود.

محمدمهدی اعلایی با بیان اینکه عامل اصلی تصادفات رعایت نشدن فاصله طولی بین خودروها در آزادراه‌ها است، اضافه کرد: در کشورهای پیشرفته جهان که در حوزه مدیریت ترافیک و سوانح جاده‌ای پیشرو هستند، مبنای ثبت جرایم رانندگی همین فواصل طولی بین خودروها است و در کشور ما هم باید عدم رعایت فاصله طولی ملاک اصلی جریمه کردن باشد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین میزان سوانح و تصادفات جاده‌ای را به کمترین مقدار ممکن برسانیم و استان قزوین آمادگی کامل دارد تا پروژه‌های هوشمندسازی پایش جاده‌ای مانند نصب دوربین‌های را اجرایی کند.

استاندار قزوین با تأکید بر لزوم اجرا و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام راهداری در استان قزوین، تصریح کرد: با توجه به اینکه حجم عمده‌ای از ترددهای جاده‌ای و آزادراهی کشور از مسیرهای مواصلاتی استان قزوین صورت می‌گیرد، انتظار ما این است که سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاد‌ه‌ای اجرای این طرح‌ها را در اولویت اصلی خود قرار دهد.

به گزارش تسنیم، در این دیدار همچنین درباره افزایش بودجه‌های استان قزوین در بخش راهداری، بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی استان و راه‌های روستایی و لزوم اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان بحث و تبادل نظر شد. همچنین جواد حق‌لطفی، مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان قزوین هم درباره وضعیت جاده‌های استان و اقدامات انجام‌ شده توسط این اداره‌کل گزارشی ارائه کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889405