tajnews
28 بهمن 1401 - 16:58

حضور تاریخی ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر سرمایه اجتماعی نظام افزود

خرم‌آباد- امام جمعه خرم‌آباد گفت: حضور تاریخی همراه با بصیرت ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران افزود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی و تقدیر از حضور باشکوه مردم لرستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: برخی کمبودها در جامعه ما وجود دارد اما این موارد نباید کارهای اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد، مردم این شرایط را درک کردند و با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نقشه‌های دشمن را خنثی کردند.

وی با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حضور تاریخی داشتند، تصریح کرد: مردم می‌دانند که نظام اسلامی ما در کارهای اساسی و زیرساخت‌ها خوب عمل کرده است و خدمات گسترده و فراوانی با وجود شرایط هشت سال دفاع مقدس و تحریم‌های بین المللی انجام داده است.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حضور حماسی ملت ایران در روز ۲۲ بهمن بر سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران افزود، یادآور شد: برخی فتنه گران سعی در توطئه دارند اما هرچه زمان می‌گذرد فهم و درک آنان از حقایق موجود جامعه فاصله بیشتری می‌گیرد و در نزد مردم بی جایگاه می‌شوند.

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر رئیس جمهور کشورمان به چین اشاره کرد و با اظهار امیدواری در خصوص برداشتن گام‌های مؤثر در حوزه رشد اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که مسئولان با اجرای توافق نامه‌های انجام شده، در این مسیر قدم بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت رعایت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی اظهار داشت: مردم ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام همیشه از فضیلت حجاب و عفاف برخوردار بودند و مردم باید بدانند که حجاب امری شرعی و قانونی است و همه باید این موضوع را رعایت کنند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه بحث حجاب و عفاف نباید محلی برای تنازع و درگیری شود، افزود: قانون باید در تمام موارد رعایت شود و حجاب نیز امری قانونی و شرعی است و عدم توجه به آن حرکتی مجرمانه است.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: خانواده‌ها و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و تمام دستگاه‌ها باید در این راستا تلاش کنند و آمرین به معروف و ناهیان از منکر نیز با زبان خوش باید مردم را به حجاب و عفاف دعوت کنند.

وی همچنین با اشاره به فرمان عفو عمومی رهبر معظم انقلاب و تخفیف نسبت به زندانیان و افرادی که در اغتشاشات اخیر نقش داشتند گفت: این حکمت پدرانه از طرف ایشان انجام شد و افرادی که از ناآگاهی و جهل در اغتشاشات افتادند باید توجه کنند که بار دیگر در دام تبهکاران گرفتار نشوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1042081