tajnews
01 اسفند 1401 - 15:41

اقتصاد بر مبانی مکتب انبیای الهی ایجاد شود

بیرجند- نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید اقتصاد بر مبانی مکتب انبیای الهی ایجاد شود، گفت: مشکلات اقتصادی جامعه بشری نه از کمبود بلکه از توزیع نامناسب درآمدها است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح دوشنبه در دیدار با مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و مدیران واحدهای تابعه وزارت اقتصاد اظهار کرد: میانه روی در همه امور اقتصادی و جسمانی یک ضرورت محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تناسب و میانه روی موجب زیبایی امور می‌شود، بیان کرد: اگر در امور مالی، اقتصادی و در همه بخش‌ها نیز این تناسب و میانه روی رعایت شود، بی شک جامعه زیبا خواهد شد.

عبادی با تأکید بر اینکه پسندیده نیست شخصی دچار سیری زیاد شده و دیگری از فرط گرسنگی بیمار شود، افزود: همه این موارد نشان عدم تناسب در امور مالی و اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی جامعه بشری نه از کمبود بلکه از توزیع نامناسب درآمدها است، بیان کرد: در جامعه بشری امنیت اقتصادی وجود ندارد و همین موضوع موجب افزایش حرص در بین برخی از انسان‌ها شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مصرف زیاد هم برای جسم و هم برای روح مضر است، ادامه داد: همه باید در حد نیازهای خود و خانواده و از راه حلال مصرف کنند و اینگونه تولید ثروت برای همه رخ می‌دهد.

عبادی با اشاره به اینکه طبق برداشت‌های قرآنی اقتصاد مانند خون در جامعه است، گفت: جامعه باید ثروتمند بوده و این ثروت به صورت معتدل و بر طبق عدالت بین مردم توزیع شود.

وی با تأکید بر اینکه جنگ مهم دشمن با ما اکنون اقتصادی است، یادآور شد: دشمن اکنون از طریق اقتصادی می‌خواهد به انقلاب و جامعه ما ضربه بزند.

عبادی با بیان اینکه اقتصادی بر اساس تفکر انبیای الهی به وجود آورید، گفت: اگر انسان از اسراف و تبذیر بپرهیزد قطعاً درآمد بسیاری از زندگی او اضافه می‌آید و آن را به اقتصاد اجتماعی خود اختصاص می‌دهد و باعث تولید ثروت برای همه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1046274