tajnews
13 آذر 1401 - 17:26

۱۶۸ خانوار حداقل دارای دو معلول در زنجان خانه دار شدند

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۱۶۸ خانوار حداقل دارای دو معلول شهری و روستایی در استان خانه دار شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رضا خواجه‌ای مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ظهر امروز در جمع خبرنگان اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان جهت کمک به تامین مسکن مدد جویان و افراد دارای معلولیت ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۱۶۸ خانوار حداقل دارای دو معلول صاحب خانه شدند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بعد از شناسایی خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر و در صورتی که نیاز به مسکن داشته باشند، با مشارکت و همکاری سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و دفتر مشارکت‌های مردمی و حساب ۱۰۰حضرت امام(ره) سرپناه مناسبی برای آنها احداث می‌‎شود.

وی با بیان اینکه، تعداد ۶۵ خانوار در خدابنده، ۳۲ خانوار در زنجان، ۲۲ خانوار در ماهنشان، ۱۶ خانوار در ایجرود، ۱۴ خانوار در طارم، ۱۱ خانوار در ابهر، چهار خانوار در سلطانیه و چهار خانوار در خرمدره در مجموع با هزینه ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات صاحب خانه شده‌اند.

خواجه‌ای با اشاره به اینکه، ۶۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن استان و بنیاد مستضعفان، ۲۵ میلیون تومان توسط سازمان بهزیستی، به عنوان کمک های بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه خانوارهای دارای حداقل دومعلول پرداخت می‌شود، افزود: یکی از بزرگترین دغدغه‌های جامعه معلولان داشتن یک سرپناه بوده که بنیاد مسکن با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر در تلاش است این معظل را برای این جامعه حل کند و در امیدوار است ضمن ادامه دار بودن این طرح تا زمانی هیچ خانوار داری معلول بی سرپناه نباشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به ضرورت و اهمیت پرداختن به موضوع مناسب‌سازی محیط های روستایی، اشاره و خاطر نشان کرد: مناسب‌سازی محیط روستا به طور ویژه مورد توجه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است چرا که در تمامی طرح‌های هادی روستایی مسائل مربوط به مناسب‌سازی محیطی مورد بررسی قرار گرفته ودر تهیه و اجرای طرح‌های هادی انجام می‌شود.

پایان پیام/73009

منبع: فارس
شناسه خبر: 897022