tajnews
13 آذر 1401 - 17:56

صادرات دو میلیون دلاری صنایع فناور استان مرکزی

رئیس سازمان ملی استاندارد از صادرات دو میلیون دلاری و فروش ۱۸۰ میلیارد تومانی داخلی صنایع فناور استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک مهدی اسلام پناه، ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی دانش بنیان در دانشگاه اراک اظهار کرد:حمایت و پشتیبانی در توسعه در بخش علم و یکی از اقدامات خوب و بزرگ است که در کشور رقم خورد.

رئیس سازمان استاندارد ادامه داد: حمایت رهبر معظم از بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت معنوی از پژوهشکده ها باعث رشد و اقتدار ایران و کسب رتبه های بین المللی را شده است، در حال حاضر گفتمان شکل گرفته  و باید در میدان عمل تجاری‌سازی را برای نخبگان، نسل جوان و فناوران فراهم کنیم.

اسلام پناه با بیان اینکه صنایع فناور استان  دو میلیون دلار صادرات داشته است، ادامه داد: این صنایع همچنین ۱۸۰ میلیارد تومان فروش داخلی داشته‌اند و امکان رشد آن به صورت تصاعدی وجود دارد.

وی افزود: هسته‌های تجاری سازی در بازار با حمایت صندوق‌های نوآوری و پژوهشی نیز می‌توانند راه خود را پیدا کنند.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه باید از ظرفیت نقدینگی بخش خصوصی و سرمایه گذاران در این حوزه را نهایت استفاده را برد تا در کنار نخبگان باشند، اظهار کرد: بزرگ شدن مقیاس اقتصاد دانش بنیان تنها با درست اجرا شدن قانون جهش تولید امکان‌پذیر است، البته این مقیاس نیز با رهبری شرکت‌های پیشرو دانش‌بنیان شکل بگیرد.

اسلام پناه بیان کرد: صنایع متنوع و مادر استان مرکزی وجود دارد پارامتر رسیدن به اهداف است؛ سازمان هم بسته حمایتی خود را در خصوص شرکت های دانش بنیان را ابلاغ کرده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 897048