tajnews
28 آذر 1401 - 12:32

افزایش ۵۵ درصدی مصدومان حوادث جاده‌ای در استان قزوین/ وجود ۱۱ نقطه پرتصادف در جاده‌ها

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین گفت: مصدومان حوادث رانندگی و سوانح جاده‌ای برون‌شهری استان قزوین در هفت ماهه نخست امسال در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۵۵.۸ درصد افزایش داشته است.

جواد حق‌لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به وضعیت تصادفات منجر به جرح و مصدومیت در محورهای مواصلاتی برون‌شهری و روستایی اظهار داشت: آمار مجموع مصدومان حوادث رانندگی و سوانح جاده‌ای برون‌شهری استان قزوین در هفت ماهه نخست سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال قبل 55.8 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: با این حال از نظر تعداد مصدومان حوادث جاده‌ای، استان قزوین رتبه 31 را در بین سایر استان‌های کشور دارد که نشان می‌دهد که جمعیت مصدومان حوادث رانندگی استان قزوین از سایر استان‌ها به شکل محسوسی پایین‌تر است. این آمارها هم بر اساس گزارش وضعیت آماری تلفات و مصدومین حوادث رانندگی است که در تارنمای سازمان پزشکی قانونی کشور آمده است.

حق‌لطفی همچنین با اشاره به آمار تلفات و متوفیان حوادث رانندگی در راه‌های استان قزوین در سال‌های 1385 تا 1400 گفت: در سال 1385 با وجود کمتر بودن میزان ترددها از مسیرهای جاده‌ای استان قزوین 740 نفر در حوادث جاده‌ای استان قزوین جان خود را از دست دادند، اما این آمار در سال 1400 به 245 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: بنابراین میزان تلفات حوادث جاده‌ای استان قزوین در طول 15 سال اخیر بیش از 202 درصد کاهش پیدا کرده است و بر اساس آخرین آمارها 2 درصد متوفیان حوادث رانندگی و سوانح جاده‌ای در کل کشور مربوط به استان قزوین است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین در ادامه درباره وضعیت شناسایی نقاط حادثه‌خیز و پرتصادف در راه‌‌های استان قزوین گفت: دستورالعمل شناسایی و اولویت‌بندی نقاط پرتصادف راه‌ها که موضوع نشست 119 کمیسیون ایمنی راه‌های کشور است، در ابتدای خردادماه به صورت رسمی به ما ابلاغ شد.

حق‌لطفی افزود: بر اساس اقدامات انجام‌شده در این حوزه توانستیم بیش از 4 هزار کروکی تصادفات‌ جاده‌ای پلیس راه در بازه سال‌های 1398 تا 1400 را در سامانه RMS ثبت کنیم که خروجی آن احصای 11 نقطه پرتصادف در سطح راه‌ها و محورهای مواصلاتی برون‌شهری استان قزوین بوده است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 919664