tajnews
03 فروردین 1402 - 11:34

ترددهای نوروزی ناوگان حمل و نقل جاده ای در قزوین کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ۲۵ اسفندماه ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین ۲۳ هزار مسافر را جابه‌جا کرده‌اند که به این ترتیب جمعیت مسافران نوروزی استان قزوین هم در مقایسه با مدت مشابه سال پیش حدود ۱۲ درصد کاهش یافته است.

جواد حق‌لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به آخرین وضعیت ترددها و مسافرت‌های نوروزی در استان اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح ترافیک نوروزی یعنی از 25 اسفندماه تا پایان روز دوم فروردین 1402 حدود 7 میلیون تردد جاده‌ای در استان قزوین صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین طی همین مدت ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین 23 هزار مسافر را به مقصدهای درون‌استانی و برون‌استانی جابه‌جا کرده‌اند که به این ترتیب جمعیت مسافران نوروزی استان قزوین هم در مقایسه با مدت مشابه سال پیش حدود 12 درصد کاهش پیدا کرده است.

حق‌لطفی همچنین از تشدید نظارت بر فعالیت ناوگان حمل‌ونقل مسافر در روزهای نوروز خبر داد و گفت: انتظار ما از هم‌استانی‌ها این است که نقش حلقه میانی را در نظارت‌های ما بر ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای داشته باشند و در صورت دیدن تخلفات از شرکت‌ها و تعاونی‌های حمل‌ونقل مسافر و بار مراتب را از طریق سامانه تلفنی 141 به ما اطلاع دهند.

مدیرکل راهداری استان قزوین با بیان اینکه عمده تصادفات رانندگی استان به خاطر عدم توجه راننده به جلو رخ می‌دهد، گفت: به همین خاطر از همیاران پلیس راه و راهداری خواسته‌ایم که در نقاط حادثه‌خیز از رانندگان بخواهند که برای دقایقی استراحت کنند تا دچار خواب‌آلودگی و در نهایت سانحه و تصادف نشوند.

حق‌لطفی ادامه داد: همچنین انتظار ما از رانندگان این است که در 30 کیلومتری شهرها با سرعت و فاصله طولی مطمئنه حرکت کنند؛ چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد که عمده سوانح جاده‌ای در فاصله 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1105758