tajnews
13 آذر 1401 - 11:27

هشدار سازمان هواشناسی فارس در خصوص بارش برف در ارتفاعات شمالی استان

مدیرکل هواشناسی استان فارس از نفوذ سامانه بارشی به استان از اواخر امشب خبر داد و در خصوص بارش برف در ارتفاعات شمالی استان هشدار داد.

مسعود حقیقت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اطلاعیه سطح نارنجی، اظهار داشت: سامانه بارشی از امشب از سمت شمال غربی وارد استان خواهد شد که رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات شمالی استان را در پی خواهد داشت.

وی از تشدید فعالیت سامانه بارشی به مدت چهار روز در استان خبر داد و افزود: این سامانه بارشی برای دوشنبه 14 آذرماه در نیمه شمالی و بخش‌هایی از مرکز استان فعال است.

مدیرکل هواشناسی استان فارس بیان کرد: همچنین سه شنبه و چهارشنبه 15 و 16 آذرماه نیز این سامانه بارشی با شدت بیشتر در نیمه شمالی و مناطق مرکزی و به صورت پراکنده در برخی نقاط جنوبی ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه اثر مخاطره همچون لغزندگی جاده‌ها به ویژه در نواحی کوهستانی، آبگرفتگی محدود در معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها نیز وجود دارد و به همشهریان توصیه کرد: احتیاط در تردد به دلیل لغزندگی جاده ها، پرهیز از سفر‌های برون شهری، عدم تردد و یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و اطراف مسیل‌ها، پاکسازی و لایروبی کانال‌ها و آب راه‌ها و عدم پارک خودرو زیر درختان فرسوده را مدنظر داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی فارس ادامه داد: بعد از عبور این سامانه بارشی در آخر هفته، اوایل هفته آینده نیز سامانه بارشی جدید دیگری استان فارس را در بر خواهد گرفت.

انتهای پیام/424/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896484