tajnews
07 مرداد 1401 - 15:46

کرملین: غرب نمی‌خواهد درمورد اوکراین، امتیاز دهد

سخنگوی کاخ کرملین با بیان اینکه غرب تمایلی برای دادن امتیاز درمورد بحران اوکراین ندارد، گفت فعلا امکان مذاکره با کی‌یف نیز وجود ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (جمعه) احتمال مذاکره بین سران واشنگتن و مسکو را رد کرد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت: «ورود سوئد و فنلاند به ناتو یک گام رسمی است و مهم است که بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه برنامه‌ای برای گفتگو بین «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «جو بایدن» همتای آمریکایی وی وجود ندارد، توضیح داد: «ما تمایلی در غرب برای دادن هیچگونه امتیازی در مورد بحران اوکراین نمی‌بینیم».

سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی درباره اقدام دولت لیتوانی علیه منطقه «کالینینگراد» نیز اظهار داشت: « موضوع پرداخت هزینه عبور از کالینینگراد باید از طریق گفتگو حل شود، در غیر این صورت اقدامات تلافی‌جویانه انجام خواهیم داد».

پسکوف درباره توافق خروج کشتی‌های حامل مواد غذایی از بنادر اوکراینی گفت: «مکانیسم صادرات غلات از اوکراین با حذف محدودیت‌ها در انتقال غلات و کودهای شیمیایی روسیه مرتبط است. ما امکان مذاکره با طرف اوکراینی را نمی‌بینیم».

به نوشته اسپوتنیک، وی در واکنش به افزایش تنش‌ها بین پکن و واشنگتن بر سر سفر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان نیز تصریح کرد: «کرملین با اظهارات رئیس جمهور چین که به بایدن گفته بود در امور تایوان مداخله نکند، هم‌نظر است».

امروز همچنین وزارت دفاع روسیه خبر داد که ارتش کی‌یف در اقدامی تحریک‌آمیز، با استفاده از سامانه‌های موشکی آمریکایی به زندان اسرای اوکراینی در دونتسک حمله کرده که باعث کشته‌شدن حداقل ۵۰ نفر شد. (جزئیات بیشتر)

جزئیات بیشترانتهای پیام/خ

منبع: فارس
شناسه خبر: 491500