tajnews
20 آذر 1401 - 09:26

عدم پیش‌بینی زیرساخت‌های آموزشی در طرح ملی مسکن مهرگان نگران‌کننده است

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: با وجود اینکه قرار است در طرح نهضت ملی مسکن ۲۳ هزار واحد مسکونی در شهر مهرگان قزوین ساخته شود، اما عدم پیش‌بینی زیرساخت‌های آموزشی و ساخت مدرسه در این شهر جدید نگران‌کننده است.

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به سابقه اجرای طرح‌های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن در شهر جدید مهرگان، اظهار داشت: با وجود اینکه مهرگان بزرگ‌ترین شهر در طرح ملی مسکن کشور است و همیشه مدیران استان به این موضوع افتخار می‌کنند، اما وقتی داخل این شهر می‌رویم، می‌بینیم که زیرساخت آموزشی در آن وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه در قالب طرح نهضت ملی مسکن قرار شده 23 هزار واحد مسکونی در این شهر ساخته شود، اضافه کرد: نمی‌توانیم 23 هزار واحد مسکونی در یک شهر بسازیم و 100 هزار نفر را آنجا ساکن کنیم، برای 50 هزار نفر جمعیت دانش‌آموزی که قطعاً سکنه جدید شهر مهرگان خواهند بود، یک مدرسه نسازیم و به همین خاطر این موضوع از امروز به یکی از غصه‌های ما تبدیل شده است.

محمدبیگی با اشاره به محرومیت‌ مردم شهرستان البرز از زیرساخت‌‌های آموزش و پرورش در نقاط مختلف این شهرستان، گفت: در حال حاضر در همین روستاهای البرز مدرسه‌‌ای داریم که دست‌های ما را در ترک دیوار مدرسه فرو می‌رود و در همین مدرسه‌ 40 نفر دانش‌آموز داریم که مشعول تحصیل هستند یا در برخی مدارس شهر الوند 40 نفر دانش‌آموز داریم و آمار جمعیت دانش‌آموزان بسیار بالا است.

وی ادامه داد: بنابراین برای رفع محرومیت زیرساخت‌های آموزشی باید کار بزرگی از سوی سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس صورت بگیرد و معضل مدارس فرسوده باید در قالب برنامه هفتم توسعه کشور به صورت پلکانی و مرحله‌ به‌ مرحله برطرف شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان ایتکه به دلیل نزدیکی به تهران در حق استان قزوین اجحاف شده است، گفت: متأسفانه هر وقت از مسئولان ملی امکانات یا اعتباراتی طلب می‌کنیم، می‌گویند شما که نزدیک پایتخت هستید. همین نگاه باعث شده که بسیاری از اعتبارات محرومیت‌زدایی ابتدا به سایر استان‌ها و قزوین آخرین استان در تخصیص‌ اعتبارات باشد که این موضوع باعث آزردگی مردم استان قزوین شده است.

محمدبیگی افزود: امروز بیش از 30 مدرسه روستایی را می‌توانیم در بخش‌های الموت غربی و طارم سفلی معرفی کنیم که مدارس آن از امکانات اولیه هم محروم هستند و باید مدیران نوسازی مدارس استان قزوین این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 904144