tajnews
03 دی 1401 - 13:55

«گردان‌های شهدای الاقصی» مسئولیت ۳ عملیات ضد صهیونیستی را برعهده گرفت

گردان‌های شهدای الاقصی مسئولیت ۳ عملیات ضد صهیونیستی در غرب جنین را به عهده گرفت و اعلام کرد این عملیات برای انتقام خون شهید «ناصر ابوحمید» انجام شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گردان‌های شهدای الاقصی در بیانیه‌ای تأیید کرد که سه عملیات علیه صهیونیست‌ها طی یک روز گذشته انجام داده است و این گونه عملیات ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صفا، در یکی از این عملیات‌ها، به خانه صهیونیست‌های افراطی حمله و آسیب و جراحت‌هایی به ساکنان داخل منزل نیز وارد شده است.

گردان‌های شهدای الاقصی همچنین تأیید کردند که به صورت مستقیم به سمت نیروهای اشغالگر صهیونیستی مستقر در نزدیکی دیوار حایل تیراندازی کرده‌اند. این تیراندازی در نزدیکی ایست و بازرسی‌های «الجلمه» و «آنین»رخ داده است. این گروه همچنین  اعلام کرد چند نفر از نیروهای رژیم صهیونیستی در این عملیات زخمی شده‌اند.

گردان‌های شهدای الاقصی تأکید کرده است که این عملیات‌ها را برای انتقام خون شهید «ناصر ابوحمید» انجام داده و از آن ها فیلمبرداری کرده است.

شهید ناصر ابوحمید 50 ساله اهل اردوگاه «الامعری» بود که هفته گذشته در نتیجه سیاست سهل‌انگاری و اهمال عمدی کادر پزشکی، که یکی از سیاست های اداره زندان‌های رژیم اشغالگر علیه زندانیان بیمار است، در بیمارستان «اساف هروفیه» به شهادت رسید.

وضعیت سلامتی شهید ابوحمید از آگوست 2021 روز به روز بدتر شد، و زمانی که از درد قفسه سینه می‌نالید، بعد از آزمایش مشخص شد که سرطان ریه دارد. پزشک‌های معالج او بعدا اعتراف کردند که شیمی درمانی او با تاخیر شروع شده است و بیماری سرطان در بدن او گسترش یافته بود.

دادگاه رژیم اشغالگر صهیونیستی درخواست اطرافیان شهید برای مرخصی زودهنگام جهت معالجه سرطان ابوحمید علیرغم وضعیت بسیار وخیم او را رد کرده بود. طی گزارشی که اخیرا منتشر شده، بیش از 70 اسیر فلسطینی در نتیجه اهمال صهیونیست‌‌ها، در زندان‌ها به شهادت رسیده‌اند که آخرین مورد، شهید ابوحمید بوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 930343