tajnews
02 فروردین 1402 - 15:34

ورود سرمایه‌گذاران برای استفاده از ظرفیت‌های طبیعی کویر طبس سرعت می گیرد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از ورود سرمایه‌گذاران برای استفاده از ظرفیت‌های طبیعی و حمایت‌هایی که صورت خواهیم داد خبر داد وگفت: قطعاً در آینده نزدیک سرمایه گذاری خوبی در کویرهای طبس صورت می گیرد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از طبس، هادی شاه‌وردی امروز  به همراه مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، بخشدار مرکزی طبس و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس با همراهی شورای اسلامی و دهیاری و تعدادی از اهالی، از کویر زیبای حلوان و تعدادی از بوم گردی‌های منطقه بازدید کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، ظرفیت‌های کویری طبس را بسیار ویژه و خاص برشمرد که استفاده چندانی از آن نشده و با ورود سرمایه‌گذاران برای استفاده از این ظرفیت‌ها و حمایت‌هایی که صورت خواهیم داد قطعاً در آینده از کویرهای طبس بیشتر خواهیم شنید.

شاه‌وردی بیان کرد: حلوان به خاطر کویر بکرش و نخلستان‌های خرمایش شهرت دارد، باتلاق‌های نمکی و رسی، وجود گذرگاه‌های کم‌نظیری که از تلاقی کوه و ریگ دره‌ها به وجود آمده زمینه تفریحات سالم کویری را فراهم کرده و شترسواری، رصد ستارگان، همایش‌های کویری، پیاده‌روی روی رمل‌های شنی، آفرودسواری، راندن موتورهای چهارچرخ، کمپینگ در کنار ساخت اقامتگاه‌ها و کمپ‌های کویری بر جذابیت‌های منطقه خواهد افزود.

محمد عرب رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان طبس گفت: ما در در طبس کویرهای بسیار زیبایی ازجمله کویر حلوان در بخش مرکزی، کویر منصوریه در بخش دستگردان، کویر پی کوه در بخش دیهوک و کویر پروده وجود دارد که دارای مناظر طبیعی خاصی مانند دق، رمل‌های بسیار زیبا و حوضچه‌های نمک است.

 کویر حلوان با شماره 570 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/250/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1104676