تبلیغات

نامه من به کی‌روش تهدیدآمیز نبود/ سرمربی تیم ملی فقط باید فنی صحبت کند

به گزارش گروه ورزشی آنا، مهدی تاج درباره هدف‌گذاری تیم‌ملی در جام جهانی 2018، اظهار داشت: «ارزیابی من این است که در جام جهانی بهترین‌ها انتخاب می‌شوند. در این مسابقات هم بهترین‌ها به ما خوردند. گروه‌مان سخت است. ما باید برویم مبارزه کنیم و از حیثیت‌مان دفاع کنیم. حتی اگر از گروه‌مان صعود هم نکردیم، باید بازی‌های بسیار خوب، قابل قبول و قابل فهم داشته باشیم که مردم بپذیرند. ایران و ایرانی اصلاً نمی‌ترسد. سابقه کشور ما هم این را نشان داده است.»

وی ادامه داد: «باید خودمان را آماده کنیم. برای آماده‌سازی پیش‌بینی هم شده که یک کمپ در مسکو بگیریم که با حذف تیم ملی ایتالیا، دو میلیون یورو هزینه کردیم و آن کمپ را در اختیار گرفتیم. دو بازی تدارکاتی هم در فیفا دی داریم و برای بازی با دو تیم بسیار خوب برنامه‌ریزی می‌کنیم که در قطر یا یک جای دیگر بازی خواهیم کرد. ارزیابی من این است که پرتغال و اسپانیا تیم‌های خوبی هستند، اما روز اول ما با مراکش بازی داریم. اگر آنها را ببریم و اسپانیا هم پرتغال را ببرد، اتفاقاتی می‌افتد. اینها البته شایدها و بایدها هستند، ما فقط باید خوب بازی کنیم.»

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت‌های کی‌روش در مواجهه با خبرنگاران ایرانی مبنی بر اینکه «فدراسیون فوتبال او را تهدید کرده که با رسانه‌های ایرانی مصاحبه نکند»، یادآورشد: «نامه تهدیدآمیزی نبود، من روز گذشته (جمعه) یک نامه نوشتم و نامه‌ای هم قبلاً نوشته بودم، چون کی‌روش روز پنجشنبه با خبرنگاران ایرانی که در مسکو بودند، صحبت نکرده بود. به همین‌خاطر خواستم یک توضیحاتی بدهم. این موضوع طوری در قرارداد آمده که ایشان پیرامون مسائل فنی صحبت کند. من خودم ایستادم که ایشان بیشتر به مسائل فنی پرداخته و از مسائل جانبی بپرهیزد. در نامه‌ام فقط همین را که متن قرارداد بود آوردم.

تاج تصریح کرد: «دیروز هم دیدم که گفتند این نامه برای من سخت بود و تند. بنا شده یک جلسه‌ای با کی‌روش بگذاریم و این موضوع را حل کنیم. کی‌روش همچنین گفته است که قبلاً از او خواسته شده از معاون اول رئیس جمهور درخواست کمک کند که این هم فنی نبود. البته این حرف درست است، من باید از رئیس جمهور و از معاون اول او دولت کمک بخواهم. هزینه‌های ما هزینه‌های سختی است. ما با 50 میلیارد تومان که تقریباً همه‌اش حاصل نشده و بیشترش از درآمدهای خودمان بود، بهترین فدراسیون آسیا شدیم و همه تیم‌های‌مان به‌ جام جهانی رفتند. همین کمپ که اخیراً برای اقامت تقریباً یک ماهه در مسکو گرفتیم، 10 میلیارد تومان هزینه دارد. به‌هر جهت دولت باید به ما کمک کند. آن نامه هم تهدیدآمیز نیست، فقط یک نامه‌ای براساس قرارداد است.»

وی در واکنش به اینکه کی‌روش احساس کرده نامه تاج به اوبه این معناست که سرمربی تیم ملی معنای تکنیکال را نمی‌داند، گفت: «نه، جای این بحث در رسانه‌ نیست. من مفصل با ایشان صحبت می‌کنم. آن چیزی که پیداست، این است که کی‌روش بهتر از من می‌داند که حرف تکنیکال یعنی برد، باخت، مساوی، بازیکن، توپ، کرنر و این حرف‌ها. منظور من حرف‌هایی است که راجع به شخص دیگر، یک تیم دیگر و یک فضای دیگر است که به‌ آنها خیلی نمی‌شود گفت فنی.»

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به سوال دیگری مبنی بر اینکه «آیا بهتر نبود کی‌روش با خبرنگاران ایرانی حاضر در مسکو با مدیریت وی صحبت کوتاهی انجام می‌داد؟»، گفت: «من که همین حرف را زدم، نامه من هم همین است.»

وی با اشاره به برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی، خاطرنشان کرد: «ستاد جام جهانی که دکتر آصفی مسئول آن است و کمیته هم دو سه ماه می‌شود که تشکیل شده است که کار آن سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی کارهای مربوط به هواداران است. آنها کاری به کادر فنی و تیم ملی ندارند. چیزی که مربوط به مسائل تیم ملی است، این است که ما دو فیفا دی دارم که سوم و هفتم فروردین 97 است، مثل همه‌جای دنیا. آنها هم تا ورودشان به جام جهانی دو بازی بیشتر نمی‌توانند انجام بدهند. لیگ ماه هم در اردیبهشت 97 تعطیل می‌شود و تیم‌ملی در اختیار کی‌روش قرار می‌گیرد تا کارهای آماده‌سازی را شروع کنند. دو بازی داریم که طبق برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده انجام می‌شود. ضمن اینکه برای بازی‌های قبل هم این کار را کردیم. برای هر فیفا دی یک بازی پیش‌بینی کرده بودیم که انجام دادیم و هفتم فروردین هم یک بازی دیگر انجام خواهیم داد.»

تهدیدآمیز سرمربی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات