تبلیغات

مجلس از وظایف خود فاصله گرفته است/ جای نماینده و مسئول اجرایی عوض شده

حمید رضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، با اشاره به روز مجلس با بیان اینکه مجلس از اهداف و وظایف خود یعنی قانونگذاری و نظارت فاصله گرفته و به اجرا نزدیک شده است، گفت: البته نماینده در این موضوع مقصر نیست، قضیه این است که تنها نمایندگان در دسترس مردم هستند، بنابراین نمایندگان نیز برای پیگیری مشکلات به مسئولان مراجعه می کند که همین امرنیز موجب دور شدن از اهداف و وظایف نمایندگی می‌شود.

وی با بیان اینکه جای نماینده و مسئول اجرایی با یکدیگر عوض شده است، افزود: از طرفی عملکرد مجلس در بعد نظارتی مطلوب، عمیق و اصولی نیست برای مثال همانطور که مشاهده می کنید تحقیق و تفحص ها و یا استیضاح معمولا راه به جایی نمی برند و لازم است در این زمینه اقدامات بیشتری انجام پذیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر اراده‌ای برای حل این موضوعات نیست، توضیح داد: اگر نماینده به رسالت اصلی خود عمل کند ریزه کاری‌های اجرایی پیش نمی‌آید که مدام مشغول رفع و رجوع آن نیز باشد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان گفت: در هر صورت قوه مقننه باید بیش از گذشته روحیه مدرس، روحیه عدالتخواهی و مطالبه گری و از خودگذشتن را در نظر بگیرد تا بتواند رسالت خود را به درستی انجام دهد.

وظایف فاصله گرفته نماینده مسئول اجرایی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات