تبلیغات

بریتانیا نسبت به استفاده از آنتی ویروس روسی هشدار داد

یک نهاد امنیت سایبری در بریتانیا به سازمان های دولتی توصیه کرده از آنتی ویروس ساخت یک شرکت روسی به خاطر خطر جاسوسی استفاده نکنند.

به گزارش خبر فوری به نقل از بی بی سی ، مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا گفته است در مرور شش ماهه خود از آنتی ویرس کاسپرسکی لب نتوانسته به شواهدی دال بر جاسوسی این نرم افزار دست پیدا کند.

روسیه سه کارشناس امنیت سایبری را به خیانت متهم کرد

آمریکا دیگر از نرم افزارهای شرکت کاسپرسکی روسیه استفاده نمی کند

این مرکز در عین حال از نهادهای دولتی خواسته است تا در شبکه هایی که حاوی اطلاعات حساس ملی است از این نرم افزار که ۴۰۰ میلیون کاربر در جهان دارد، استفاده نکنند.

آمریکا نیز دو ماه پیش مهلت ۹۰ روزه ای به سازمان های دولتی برای توقف استفاده از نرم افزارهای کاسپرسکی لب را داد. آمریکا از رابطه میان مقام های این شرکت با دستگاه های امنیتی روسیه ابراز نگرانی کرده است.

کاسپرسکی لب، از شناخته شده ترین تولیدکنندگان آنتی ویروس های کامپیوتری است و گفته است در میانه یک کشمکش سیاسی گرفتار شده است. آنها گفته اند "هرگز به هیچ دولتی برای جاسوسی سایبری کمک نکرده اند."

روسیه اخیرا سه کارشناس امنیت سایبری این کشور را بازداشت و به دلیل جاسوسی برای ایالات متحده آمریکا به خیانت متهم کرد. یکی از این بازداشت شده ها، کارمند سابق این شرکت بود.

Let's block ads! (Why?)

بریتانیا استفاده ویروس هشدار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات