تبلیغات

کاهش محسوس دما در چهارمحال و بختیاری

کاهش محسوس دما در چهارمحال و بختیاری

استان‌ها > چهارمحال و بختیاری - ایرنا نوشت :معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش محسوس دمای استان در هفته جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می شود پایان هفته برفی در انتظار استان باشد.

مهرداد قطره سامانی افزود: کمینه دمای هوای شهرکرد طی 24 ساعت گذشته به 8 درجه زیر صفر رسید که مطابق روزهای گذشته سردترین مرکز استان در کشور گزارش شده است. وی ادامه داد: کاهش دما در استان در هفته جاری نیز ادامه دارد و دما در شهرکرد به 10 درجه زیرصفر کاهش می یابد. قطره سامانی از ورود یک سامانه بارشی به استان در اواخر هفته خبر داد و گفت: این سیستم بارشی منجر به ریزش برف در مناطق شمالی و غربی استان می شود. معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش های استان در سال زراعی جاری (یک مهر تا 11 آذر) را 30 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 38 درصد کاهش دارد و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه 65 درصد کاهش یافته است. گفتنی است ، به سبب وقوع خشکسالی یک دهه اخیر در چهارمحال و بختیاری این استان با تاخیر در بارندگی های پاییزی و کاهش میانگین بارش ها مواجه است. چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه کارون و زاینده رود و سرچشمه بخشی از رودخانه دز است. کاهش نزولات جوی در چهارمحال و بختیاری طی 9 سال اخیر، استان های اصفهان و خوزستان را دچار تنش آبی کرده است.

46

محسوس چهارمحال بختیاری

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات