تبلیغات

چراغپور: تیم ایران در بهترین گروه قرار گرفت

مهر: کارشناس فوتبال ایران با تاکید بر اینکه تیم ملی در گروه خوبی قرار گرفته است گفت: بهترین قرعه برای تیم ملی رقم خورده و با برنامه‌ریزی درست می توان صعود کرد. 

جلال چراغپور درباره همگروهی تیم ملی فوتبال ایران در گروه دوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با تیم های ملی اسپانیا، پرتغال و مراکش گفت: به نظرم در بهترین گروه ممکن افتادیم. اگر قرار بود خودمان قرعه کشی کنیم هم نمی توانستیم بهتر از این رقم بزنیم. چونکه سرمربی تیم ملی شناخت کاملی نسبت به سبک فوتبال اروپای لاتین دارد.


وی در ادامه تصریح کرد: کی روش شناخت بسیار کامل و دقیقی از فوتبال اسپانیا و پرتغال دارد. او تقریبا دو سال است طبق ایده تاکتیکی مربوط به همان ناحیه، تیم ملی را هدایت می کند. این موضوع باعث می شود تا بتوانیم به راحتی مقابل اسپانیا و پرتغال بازی کنیم.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره سبک بازی پرتغال و اسپانیا اظهار داشت: این تیم ها فلسفه مشخصی دارند. آنها فوتبال پر شور و شوق را در دستور کار قرار می دهند. فوتبال درگیرانه ای که بر اساس قدرت فیزیکی بازیکنان میانه میدان دنبال می شود. کی روش هم تقریبا با همین سیستم، تیم ملی را هدایت می کند. بدون شک بزرگترین کنکور در انتظار کی روش است. حالا توانایی های سرمربی تیم ملی کاملا سنجیده می شود. چونکه او به انتهای بن بست رسیده است. کادر فنی تیم ملی، برای یافتن راه فراری ناچار است آینده کاری خود را با کسب امتیاز مقابل پرتغال و اسپانیا فراهم کند. بار فشاری که روی دوش کی روش است به مراتب بیشتر از بازیکنان تیم ملی است و همین امر می تواند انگیزه های سرمربی مشهور فوتبال دنیا را که در ایران فعالیت می کند بالا ببرد.

چراغپور درباره دومین تجربه تیم ملی فوتبال ایران همراه با کی روش در جام جهانی اظهار داشت: اتفاقا تجربه جام جهانی قبلی به ما می گوید در گروه بسیار خوبی افتادیم. ما در رقابت های قبلی با سه تیمی بازی داشتیم که از سبک های مختلف بودند. ما از بوسنی که ساده ترین تیم اروپایی است سه گل خوردیم. در صورتیکه فکر می کردیم پس از باخت یک بر صفر مقابل آرژانتین خواهیم توانست آنها را شکست دهیم. از آنجاییکه در جام جهانی، فرصت تغییر تاکتیک بسیار کم است نتوانستیم مقابل بوسنی، خوب ظاهر شویم.

وی درباره تیم ملی مراکش تصریح کرد: آنها یکی از بهترین های قاره آفریقا هستند. اما چاره ای جز پیروزی مقابل این تیم نداریم. اگر قرار است از مراکش هم بترسیم دیگر شانسی برای خودنمایی نخواهیم داشت.

چراغپور راجع به واکنش مردم نسبت به این قرعه گفت: به نظرم بدترین و غیرمنطقی ترین واکنش را کسانی که در تلویزیون، پوشش زنده مراسم را بر عهده داشتند انجام دادند. آقایان فراموش کردند که در آن لحظه باید منطقی تر صحبت کنند. رفتار آنها سبب شد تا مردم نیز در توئیت ها و نوشته های خود با این موضوع به نحو دیگری برخورد کنند.

وی در پایان درباره شانس صعود ایران به دور بعدی رقابت ها تصریح کرد: باز هم حرفم را تکرار می کنم که در بهترین گروه ممکن قرار داریم و باید مقابل تیم هایی که مدتهاست با سبک و سیاق آنها آسنا وشیم بازی کنیم. مربی تیم ملی، فرمانروایی خوبی روی تیم دارد و باید بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم کند. فکر می کنم با توجه به همین وضعیت می توانیم از گروه صعود کنیم.

چراغپور ایران بهترین

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات