تبلیغات

توجیه ملی‌پوش تیروکمان برای شکست در آسیایی: هوا آلوده بود سیبل را نمی‌دیدم!

دارنده مدال نقره بازیهای جهانی 2017 لهستان گفت: هرچند خود را برای کسب مدال طلای انفرادی و تیمی کامپوند در قهرمانی آسیا آماده کرده بودم، اما آلودگی هوای بنگلادش شرایط بدی را برای من رقم زد.

اسماعیل عبادی در گفت‌وگو با ایسنا، پس از ناکامی در رقابتهای قهرمانی آسیا در بنگلادش اظهار کرد: با توجه به رکوردهای خوبی که در تمرینات به ثبت رسانده بودم، پیش از اعزام به بنگلادش، اطمینان زیادی داشتم که تنها برای کسب مدال طلای انفرادی و تیمی و ارتقای رنکینگ در این بازیها حضور خواهم داشت و به هدف دیگری غیر از این فکر نمی‌کردم اما زمانی که با آلودگی و شرایط بد آب و هوای بنگلادش مواجه شدم، به حدی حالم بود که حتی در مرحله مقدماتی نتوانستم رکورد مسابقات قهرمانی کشوری را به ثبت برسانم و از نظر بدنی دچار ضعف شدید بدنی شدم.

وی گفت: بعد از این که نتوانستم در مسابقات جهانی مکزیک حضور یابم و از نظر رنکینگ افت پیدا کردم؛ تمام تلاشم برای مسابقات قهرمانی آسیا بود تا افت رنکینگ خود را در بنگلادش جبران کنم و دوباره در جمع 8کماندار برتر دنیا قرار بگیرم، اما آلودگی بیش از حد محل برگزاری مسابقات، من را غافلگیر کرد و شرایطم به گونه‌ای بود که حتی سیبل را نمی‌توانستم به خوبی ببینم.

عبادی خاطرنشان کرد: کمانداران کره و هند چون به این شرایط آب و هوایی عادت داشتند و از قبل در جریان آلودگی هوای بنگلادش بودند، نسبت به کمانداران ایران از نظر بدنی شرایط بهتری داشتند به طوری که از این وضعیت توانستند به خوبی استفاده کنند و بیشترین مدالها را به خود اختصاص بدهند.

دارنده مدال نقره بازیهای جهانی 2017 لهستان افزود: البته میزبان تلاش زیادی کرده بود تا مسابقات به خوبی برگزار شود و واقعا مشکلی از نظر نحوه برگزاری رقابتها نداشتیم. اما نامناسب بودن وضعیت آب و هوا سبب شد تا من و سایر کمانداران از همان ابتدای ورود به بنگلادش دچار ضعف بدنی شویم به طوری که توان کافی برای تیر زدن نداشتم.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که در آیا در مرحله پایانی جام جهانی تیروکمان داخل سالن که بهمن ماه به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود، شرکت خواهید کرد یا خیر؟ اظهار کرد: بستگی به تصمیم فدراسیون دارد که کمانداری به این تورنمنت اعزام کند یا خیر؟ به هر صورت برای حضور در این تورنمنت تابع نظر فدراسیون هستم. البته اواخر اسفند مسابقات تیروکمان خارج از سالن کاپ آسیا در تایلند را پیش رو داریم که اگر امکان حضور در آمریکا فراهم نشود، تلاش خواهم کرد بهترین عملکرد را در تایلند داشته باشم تا دوباره خود را در کامپوند مطرح کنم.

انتهای پیام

توجیه تیروکمان آسیایی آلوده

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات