تبلیغات

روحانی: در ایران بدلیل اسلام معتدل فرصتی به اختلاف و تروریسم داده نشد

به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسن روحانی روز شنبه در اجتماع بزرگ مردم زابل در ورزشگاه شهید حسینی طباطبایی، با بیان اینکه افتخار ما حفظ وحدت است؛ سیستان و بلوچستان وحدت و مرزبانی خود را به خوبی حفظ کرده است، گفت: کمک مردم استان سیستان و بلوچستان به زلزله زدگان کرمانشاه نماد ایران متحد در این گذرگاه تاریخی است.

رییس‌ جمهور با ابراز خوشحالی از سفر به سرزمین سرافراز سیستان و بلوچستان و زابل، گفت: مردم این استان در طول تاریخ ایران و تاریخ انقلاب اسلامی همواره به خوبی مسئولیت مرزبانی و مرزداری از ایران و اسلام را برعهده داشته و اسلام و قند پارسی از سیستان و بلوچستان به شبه قاره و منطقه بنگال رفته است.

دکتر روحانی افزود: سیستان و بلوچستان گرچه به ظاهر دارای تنوع مذهبی و قومی است، اما در واقع همه مذاهب از یک درخت تنومند واحد به نام اسلام،  پیامبر اسلام(ص) و قرآن سرچشمه می‌گیرند و همه اقوام نیز از ایران و ایرانیت سرچشمه گرفته‌اند و افتخار همه ما این است که ایرانی و مسلمان هستیم.

رییس جمهور اظهارداشت: سیستان و بلوچستان سرزمین بزرگان، شهیدان و علما بزرگی چون آیت‌الله العظمی سیستانی است که امروز در سرزمین عراق برای شیعیان، سنی‌ها و کردها ملجأ و پناه است. آن روز که اهل سنت نیاز به حمایت دارند او از نجف سخن می‌گوید و آن روز که جان کردهای عراق نیازمند حمایت اوست باز هم آیت‌الله سیستانی اعلام حمایت می‌کند و آن روز که داعش و تروریسم استقلال کل عراق را تهدید می‌کرد مردم با فرمان جهاد او در برابر تروریست‌ها قیام می‌کردند. اگر چه آیت‌الله سیستانی زاده مشهد الرضاست، اما نسل او از این دیار و سرزمین است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه این ایام به نام رسول گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) زینت یافته است، تصریح کرد: اسلام بهترین راهنمای انسان ها به سوی سعادت است و حضرت محمد(ص) پیامبری است که ما مسلمانان هر چه فخر داریم و هر آنچه که جهان بشریت از علم و دانش و انسانیت به آن افتخار می‌کند در سایه دین متعالی و پیام رسای آن پیامبر(ص) که اشرف مخلوقات عالم است به دست آمده است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز افتخار ما این است که وحدت‌مان را حفظ کرده و در سایه اتحاد زندگی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان مرزبانی و مرزداری خود را از ایران بزرگ در سایه وحدت، به بهترین شکل ایفا کرده و در همه مقاطع از جمله انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همین اواخر در هنگامه رخداد زلزله در کرمانشاه ، این مردم به بهترین نحو و به عنوان نماد ایران متحد ، به یاری هموطنان خود شتافتند.

دکتر روحانی با بیان اینکه قلب مالامال از عشق مردم سیستان و بلوچستان به ایران و اسلام نشانه خوبی بر آن است که ایران متحد چگونه از شرایط پیچیده و گذرگاه تاریخی حساس فعلی عبور خواهد کرد، گفت: در ایامی که همه جا در منطقه بین اقوام و مذاهب مختلف درگیری و جنگ جریان داشت، مردم دلاور ایران از شیعه و سنی در سراسر کشور، به خوبی از وحدت و ایمان خود حراست کردند و تروریست‌ها در همه کشورهای دیگر به جز ایران رسوخ کردند.

رییس جمهور با بیان اینکه ناتوانی دشمنان و بدخواهان در ایجاد رخنه بین مردم ایران ناشی از ایمان و اسلام معتدلی است که مردم ایران از روز اول با اتکا بر محبت اهل بیت(ع) در پیش گرفته‌اند، اضافه کرد: اسلام در ایران هیچگاه نسبتی با خشونت نداشته و مردم این دیار هیچگاه فرصتی برای عرض اندام خشونت و تروریسم فراهم نیاوردند.

خبر در حال تکمیل است...

روحانی ایران بدلیل اسلام معتدل فرصتی اختلاف تروریسم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات