تبلیغات

سرطان پروستات دومین سرطان شایع جهان

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی امروزه با سونامی سرطان پروستات در برخی از کشورها مواجه هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به سیر رو به رشد بیماری سرطان گفت : سرطان پروستات دومین سرطان شایع در جهان است.

علی‌اصغر یارمحمدی استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در همایش سلامت و زندگی شاهرود با اشاره به این که سرطان پروستات به‌عنوان دومین سرطان شایع جهان است گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی امروزه با سونامی سرطان پروستات در برخی از کشورها مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه علت اصلی این سرطان مشخص نیست افزود : سابقه فامیلی، بالا رفتن سن، نژاد، جغرافیا، تغییرات آب و هوایی، رژیم غذایی، چاقی، هورمون‌ها، مصرف الکل و مواد مخدر، امواج و استرس، وازکتومی و مصرف زیاد کلسیم امکان ایجاد این نوع از سرطان را افزایش می‌دهند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که امروزه برای جلوگیری از سرطان از روشی به نام غربالگری استفاده می‌کنند تصریح کرد : این شیوه امکان شناسایی و کشف زودرس افراد مشکوک و مستعد به سرطان را برای جلوگیری از هدر رفت عمر و هزینه فراهم می‌کند.

سرطان پروستات دومین سرطان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات