تبلیغات

قرارداد رنو،موضوع سئوال از وزیر صنعت

alt

حمیده زرآبادی از طرح سوال از وزیر صنایع و معادن درباره علت عدم رعایت منافع عمومی کشور در قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتونگین ناصح خبر داد.

به گزارش خبر فوری، سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به تهیه طرح سوال از وزیر صنایع و معادن درباره علت عدم رعایت منافع عمومی کشور در قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتونگین ناصح، از پیگیری این مسئله از طریق مجلس خبر داد.

در شرح این طرح سوال آمده است: با توجه به امضای قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتونگین ناصح، در این سرمایه‌گذاری مشترک رنو اکثریت سهم را خواهد داشت و این سابقه بدی دارد؛ چرا که در شرکت رنو هنوز هم موتور از خارج وارد می‌شود و منافع ملی لحاظ نشده و مدیریت در دور اول با رنو خواهد بود؛ لذا باید منافع عمومی طرفین قرارداد حفظ شود، اما با توجه به بحث قرارداد این اتفاق حاصل نشده است و ابهامات زیر وجود دارد:

۱- سهم آورده نقدی طرفین قرارداد و ارائه تاییدیه سازمان سرمایه‌گذاری خارجی؟ (باید سهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی برابر با داخلی باشد)

۲- ارائه برنامه چگونگی تامین آورده و مصارف آن: تمامی آورده باید صرف تجهیزات خطوط تولید و تست گردد و نباید آورده به‌عنوان واردات یا قطعات باشد

۳- شفاف‌شدن سهم قطعات تولید داخل و تفکیک قطعات پلت‌فرم و قطعات بدنه و تزئینات تامین سیستم و روش تامین

۴- تعهد به صادرات و شفاف‌شدن تعداد صادرات و قراردادن ضمانت اجرایی لازم درصورت عدم اجرای تعهدات

۵- طرف ایرانی قرارداد با چه توجیهی در سهم ۲۰ درصد سازمان گسترش (دولت) و ۲۰ درصد شرکت بی‌تجربه در تولید خودرو قرار دارد؟! منافع ایران در این قرارداد چگونه تضمین می‌شود؟!

Let's block ads! (Why?)

قرارداد موضوع سئوال

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات