تبلیغات

۶۱ هزار کلاس درس نیازمند بازسازی است/ لزوم استانداردسازی سیستم گرمایشی ۸۳ هزار کلاس درس

به گزارش تهران پرس، محمدتقی نظرپور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم‌ سازی و همچنین سیستم گرمایشی مدارس اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، ۳ میلیارد دلار برای تخریب‌ و بازسازی و مقاوم‌سازی و ایمنی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص یافته است که اگر این اعتبار تخصیص یابد این مشکلات مدارس حل می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح تخریب، بازسازی و مقاوم‌ سازی مدارس کشور از سال ۸۵ آغاز شد، گفت: از سال ۸۵ تا مهر ۹۶، ۶۴ هزار و ۱۷۱ کلاس درس یعنی حدود ۴۹ درصد کلاس‌ها تخریب و بازسازی شده است.

نظرپور ادامه داد: ۶۲۲۲ کلاس درس در دست تخریب و بازسازی است و ۶۱ هزار و ۵۴۰ کلاس درس معادل ۴۶ درصد نیز نیازمند تخریب و بازسازی است.

وی افزود: به عبارت دیگر از مجموع ۵۳۰ هزار کلاس درس، ۱۱٫۶ درصد نیازمند تخریب و بازسازی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خصوص مقاوم‌سازی مدارس کشور نیز اظهار داشت: ۳۰ هزار کلاس درس معادل ۲۴ درصد کلاس‌ها مقاوم‌سازی شده است.

وی ادامه داد: ۱۲۳۰ کلاس درس در دست مقاوم‌ سازی است و ۹۶ هزار کلاس درس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است و به عبارت دیگر ۱۸٫۱ درصد کلاس‌های درس نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

نظرپور تصریح کرد: برای تخریب و بازسازی تعداد «مدارس باقی مانده تخریبی» به ۱۱ هزار میلیارد تومان و برای مقاوم‌ سازی مابقی «مدارس نیازمند مقاوم سازی» به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه ایمن‌ سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس از سال ۹۰ آغاز شده است، گفت: ۳۷ هزار و ۷۳۳ کلاس درس معادل ۱۴ درصد در دست اجراست و ۸۳ هزار کلاس درس معادل ۲۹ درصد نیازمند استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی هستند و اعتباری معادل ۷۴۷ میلیارد تومان نیاز است.

منبع : فارس

Let's block ads! (Why?)

نیازمند بازسازی استانداردسازی سیستم گرمایشی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات