تبلیغات

واکنش‌های جهانی به تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس

جهان > مجامع‌ جهانی - همشهری آنلاین:
شورای امنیت سازمان ملل احتمالا روز جمعه به درخواست هشت کشور عضو این شورا به منظور بررسی تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت ر‍ژیم صهیونیستی تشکیل جلسه خواهد داد.

از سوی دیگر تازه‌ترین تحولات در این زمینه به قرار زیر است:

صدها فلسطینی ساکن اردوگاه برج البراجنه بیروت بعد از سخنرانی ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. سازمان عفو بين الملل: تصميم ترامپ در رابطه با قدس بي ملاحظه و تحريک برانگيز است. مخالفت ترزا مي با تصميم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالي ترزا مي: اين تصميم به آینده صلح در منطقه کمکی نمی‌کند. جمهوری چک، اندکی بعد از سخنرانی ترامپ قدس غربی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت. صدر اعظم آلمان: از تصميم ترامپ درباره قدس حمايت نمي‌کنيم. نوري المالکي : به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت رژيم اشغالگر اعلام جنگ و تجاوز به حقوق مردم فلسطين است مغرب سفير آمريکا را در اين کشور پس از اقدام ترامپ در مورد قدس فرا خواند نخست وزير مالزي مسلمانان جهان را دعوت کرد قويا با هرگونه به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت رژيم اسرائيل مخالفت کنند
واکنش جهانی تصمیم ترامپ درباره المقدس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات