تبلیغات

سامسونگ رویای کف‌بینی شما را با گوشی‌های هوشمند خود در سر دارد

پتنت کفبینی سامسونگ به اشتراک‌گذاری

احتمال زیادی وجود دارد که تابه‌حال رمز عبور خود را فراموش کرده و برای یادآوری آن به راهنمایی نیاز پیداکرده باشید؛ اما پروسه یادآوری آن چندان قابل‌اطمینان نیست. به‌عنوان‌مثال، مزاحمان می‌توانند پاسخ سؤالات امنیتی شمارا حدس بزنند. خبر خوبی برایتان داریم، ممکن است سامسونگ راه دقیق‌تری برای کمک به شما برای یادآوری پسوردتان داشته باشد؛ البته برای این کار عملاً کف‌بینی می‌کند! در پتنتی که به‌تازگی از این کمپانی منتشرشده است، سامسونگ سیستمی را نشان می‌دهد که در آن خط‌های منحصربه‌فرد کف دست شخص شناسایی‌شده و از آن‌ها برای نشان دادن برخی از کاراکترهای کامل نشده رمز عبور استفاده می‌شود. این سیستم شمارا به سمت مسیر درست هدایت می‌کند، اما نه آن‌قدر شفاف و مستقیم که یک نفوذگر بتواند رمز عبور را حدس بزند (حتی اگر به خطوط کف دست شما دسترسی داشته باشد).

در همین خصوص..

ممکن است این سیستم ازلحاظ تئوری تا واردکردن شما به حساب موردنظرتان گسترش پیدا کند؛ اما احتمالاً سامسونگ نوعی از تکنولوژی شناسایی عمق را هم با آن ترکیب کند تا متقلبان با استفاده از تنها یک عکس، موفق به فریب دادن سیستم نشوند.

اصلاً معلوم نیست که در آینده از این سیستم در Galaxy S9 یا هر گوشی دیگری استفاده شود. این تنها یک پتنت است و ابدا نشان از یک محصول کامل را ندارد. مفهوم ساده‌ای است و در زمانی که می‌خواهید از یک فروشگاه آنلاین خرید کرده یا رمز عبور گوشی خود را فراموش کرده‌اید، واقعاً کاربردی خواهد بود.

منبع engadget
سامسونگ رویای هوشمند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات