تبلیغات

رئیس‌جمهوری که گریه افتاد!

رابرت موگابه سرانجام از قدرت کنار رفت و امرسون منانگاگوا که سابقا از متحدان او بود به عنوان رئیس‌جمهوری جدید سوگند یاد کرد و حال مساله این است که آیا او دولت جامع تشکیل داده و یا می‌خواهد تنها اشخاصی را از دوره موگابه گلچین ‌کند.

روزنامه "استاندارد" امروز (یکشنبه) گزارش داد، رئیس‌جمهوری مخلوع زیمبابوه زمانی که با کناره‌گیری از قدرت موافقت کرد، در حالی که "اشک" می‌ریخت از "خیانت" ژنرال‌هایش گله کرد. موگابه سرانجام پس از ۳۷ سال حکومت در جریان کودتای نرم ارتش عزل شد.

به گزارش جماران، به نقل از خبرگزاری رویترز، رابرت موگابه سرانجام از قدرت کنار رفت و امرسون منانگاگوا که سابقا از متحدان او بود به عنوان رئیس‌جمهوری جدید سوگند یاد کرد و حال مساله این است که آیا او دولت جامع تشکیل داده و یا می‌خواهد تنها اشخاصی را از دوره موگابه گلچین ‌کند.  

روزنامه خصوصی "استاندارد" زیمبابوه به نقل از منابعی در داخل یاران نزدیک موگابه گزارش داد: زمانی که موگابه به نزدیکانش و تیمی از مذاکره‌کنندگان در عمارت "کاخ آبی" گفت که استعفا می‌دهد، سرش را پایین انداخت و گفت مردم دمدمی شده‌اند. او که گریه می‌کرد از ژنرال‌های خائن انتقاد کرد.

روزنامه دولتی ساندی میل به نقل از فیدلیس موکونوری، کشیشی که از دوستان نزدیک موگابه بود و در مذاکرات با ارتش میانجیگری کرد، به نقل از او گفت: چهره موگابه پس از آنکه استعفانامه را امضا کرد، برافروخته شد. بنابراین ما درباره یک مرد تند مزاج حرف نمی‌زنیم. به او گفتم به نفع اوست که کشور را فرد دیگری اداره کند.

Let's block ads! (Why?)

جمهوری افتاد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات