تبلیغات

دستمزد خرده کاری ساختمان، جزییات هم دقیق حساب می شوند!

انجام خرده کارهای ساختمانی با انجام پروژه های ساختمانی مانند نوسازی و بازسازی متفاوت است. مهم ترین نکته در انجام خرده کارهای ساختمانی این است که هر استادکاری بر سر کار نمی آید به همین دلیل قیمت انجام خرده کارها نسبت به انجام همان خدمات در کارهای بزرگ تر تفاوت چشمگیری دارد. 

دستمزد خرده کاری

انواع خرده کارهای ساختمانی قیرگونی و ایزوگام رفع نم سرویس بهداشتی تخریب دیوار و کف نصب انواع کاشی و سرامیک دیوار کشی نصب موزاییک و سنگ رفع نم سرویس بهداشتی

رفع نم سرویس بهداشتی معمولا به مدت ۳ تا ۷ روز طول می کشد. کنده کاری، سیمانکاری، قیرگونی، لوله کشی و کاشی کاری از مراحل رفع نم از سرویس های بهداشتی است که بر حسب حجم کار تعداد روزها افزایش پیدا می کند. دستمزد این عملیات معمولا به صورت توافقی انجام می شود. 

ایزوگام و قیرگونی

ایزوگام و قیرگونی

قیرگونی و ایزوگام

قبل از اجرای قیرگونی و ایزوگام باید زیرساز کار صاف و یکدست شده باشد و شیب بندی مناسب انجام شده باشد. سپس ایزوگام یا قیرگونی را می توان انجام داد. برحسب این که قیرگونی یک لایه یا دو لایه باشد قیمت‌ ها متفاوت هستند. قطعا قیرگونی دولایه قیمت بالاتری از یک لایه دارد.

تخریب دیوار و کف

تخریب دیوار و کف

چنانچه قصد دارید قسمتی از دیوار و کف را تخریب کنید بهترین گزینه استفاده از بنا کاران روزمزد است. به این صورت که استادکار با توجه به حجم کار، تعداد روز کاری را مشخص می کند و قیمت را محاسبه می کند. معمولا کار تخریب در یک روز به پایان می رسد. 

سیمان کاری

سیمانکاری

سیمانکاری می تواند برای دیوار یا کف انجام شود. بر حسب نوع پروژه و محل آن از انواع سیمان سیاه و سفید یا ساده و تگرگی استفاده می شود. 

سرامیک کاری

سرامیک کاری

کاشی کاری و سرامیک کاری

به منظور پوشش نهایی کف و دیوار از کاشی و سرامیک استفاده میشود. بر حسب نوع مدل کارگذاری و محل نصب کاشی و سرامیک ها، دستمزد نهایی متغیر است. مثلا سرامیک کاری دیوار راه پله، دستمزد بیشتری نسبت به سرامیک کاری کف منزل دارد.

دیوار کشی

دیوار کشی

دیوارکشی

دیوارکشی به منظور نوسازی دیوار و یا تقسیم فضا صورت میگیرد. بر حسب نوع مصالح، اندازه و ضخامت دیوار، دستمزد آن محاسبه میشود.

نحوه قیمت گذاری و دستمزد

محاسبه دستمزد برای کارهای ساختمانی به دو شیوه کلی صورت می گیرد :

در شیوه اول محاسبه دستمزد به صورت روزانه است. به این صورت که استادکار با توجه به حجم کار تعداد روزکاری و نیروی انسانی را مشخص کرده و کارفرما با توجه به تعداد نیروی انسانی به صورت روزانه دستمزد افراد را پرداخت می کند. دستمزد روزانه به صورت تقریبی از ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان محاسبه می شود. توجه داشته باشید اگر کار شما یک نصف روز هم انجام شود استادکار دستمزد یک روز کامل را دریافت می کند. چون روز او هدر رفته است و بقیه روز را نمی تواند سر کار دیگر برود.  شیوه دوم به صورت توافقی بین استادکار و کارفرما انجام می شود. به این صورت که استادکار بعد از دیدن پروژه و حجم کار قیمت دستمزد خود را محاسبه می کند. مثلا برای رفع نم یک سرویس بهداشتی ۲ مترمربعی، دستمزد تقریبی ۷۰۰ هزار تومان تخمین زده می شود. 

دیوار کشی

هزینه تقریبی دستمزد خرده کارهای ساختمانی بر حسب متر مربع کم ترین : ۴ هزار تومان میانگین : ۱۰ هزار تومان بالاترین : ۳۰ هزار تومان

هزینه ها بدون قیمت مصالح :

هزینه تقریبی دستمزد سیمانکاری : هر مترمربع از ۴ هزار تا ۱۲ هزار تومان  هزینه تقریبی دستمزد قیرگونی : هر مترمربع از ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان  هزینه تقریبی دستمزد سرامیک کاری : هر مترمربع از ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار تومان هزینه تقریبی دستمزد کاشی کاری : هر متر مربع از ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان  هزینه تقریبی دستمزد سنگ کاری به ابعاد ۴۰ در ۴۰ و بالاتر : هر متر مربع از ۱۲ هزار تا ۳۰ هزار تومان

​توجه : مقادیر ارائه شده در این محتوا برحسب قیمت های رایج در بازار می باشد و ممکن است با هزینه هایی خارج از این محدوده ها نیز مواجه شوید.

نویسنده : سمیه منوچهری | تحریریه چیدانه

دستمزد ساختمان جزییات

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات