تبلیغات

انفجار بمب هسته‌ای با شهرهای بزرگ چه می‌کند؟ + فیلم

جهان در معرض خطر جنگ هسته‌ای قرار دارد از این رو محققان با شبیه‌سازی‌ای که انجام داده‌اند نشان می‌دهند در صورت انفجار بمب هسته‌ای در یک شهر بزرگ چه اتفاقی می‌افتد.

به گزارش سرویس علم و فناوری جی‌پلاس، انفجارهای هسته‌ای، خرابی‌ها و تلفات زیادی به همراه دارد. دانشمندان برای بررسی میزان خرابی‌ها و بلایی که این قبیل انفجارها بر سر شهرها می‌آورند، علاوه بر این که ویرانی‌های ناشی از آن را مدنظر قرار دادند، از مدل‌های کامپیوتری برای شبیه‌سازی انفجار بمب هسته‌ای در شهرهای بزرگ استفاده کردند. آنها برای اولین بار انفجار هسته‌ای را در شهر واشتنگتن دی‌سی شبیه‌سازی کردند.

بر اثر این انفجار شبیه‌سازی شده، بلوک‌های شهری بلافاصله از بین رفتند و ساختمان‌ها تا شعاع حدود 1/5 کیلومتری در همه جهت‌ها منفجر شده بودند. محققان دریافتند در این انفجار تنها در 48 ساعت، 280 هزار نفر جان باختند.

دانشمندان کامپیوتر موسسه پلی‌تکنیک ویرجینیا در این شبیه‌سازی، شخصیت‌های تخیلی را برای هر کدام از ساختمان‌ها ساختند. آنها این شبیه‌سازی را در مقیاسی بزرگ انجام دادند که تخریب گسترده‌ای بعد از انفجار هسته‌ای در سطح زمین بود. مسئولان این پروژه سپس وضعیت سلامت و اطلاعاتی از اعضای خانواده ساکنان ساختمان‌های تخریب شده و اطلاعاتی درباره این اتفاق را به‌دست می‌آورند. در این میان عده‌ای کوکورانه در محل حادثه حرکت می‌کردند اما عده‌ای هم به دنبال خانواده خود بودند.

زمانی که انسان‌ها به دنبال پناهگاه و تخلیه اماکن ناامن بوده و در جست‌وجوی مراقبت‌های بهداشتی بوده‌اند، بیشتر احتمال زنده ماندن دارند. اما دانشمندان معتقدند که در چنین شرایطی، ابتدا پیدا کردن پناهگاه و سپس فرار کردن از عواقب بعدی حادثه از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان، افرادی که به دنبال اعضای خانواده خود در دل حادثه می‌گردند و به سایر حادثه‌دیدگان کمک می‌کنند، بیشترین کشته‌شده‌ها را شامل می‌شوند.

در ظاهر این دانشمندان تنها کسانی نیستند که آسیب‌های ناشی از حملات هسته‌ای را در لحظه بررسی کرده‌اند بلکه ماه گذشته محققان نقشه‌ای تعاملی طراحی کردند که نمایی ترسناک از محدوده انفجار هسته‌ای را نشان می‌دهد.

شبیه‌سازی انجام گرفته، وسعت گلوله آتشین، تشعشعات، موج ضربه‌ای و حرارت ایجاد شده از سلاح‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد.

کاربران قادرند بین انفجار سطحی یا و از چهار بمب مختلف یکی را انتخاب کنند. بمب‌هایی که در این شبیه‌سازی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، `Little Boy` 15KT، 150 KT Hwasong-14 کره شمالی، 300KT W-87 آمریکا و بمب 50,000 KT Tsar است.

به عنوان مثال، چنانچه بمب W-87 روی شهر نیویورک منفجر شود، اثرات فاجعه‌باری را به جا می‌گذارد. این ابزار، محدوده 109 کیلومترمربعی گلوله آتشین را محاسبه کرده و موج ضربه‌ای 67 کیلومتر مربعی را ایجاد می‌کند. تشعشعات تا محدوده 65 کیلومتر مربعی گسترده شده و تا نیوجرسی کشیده می‌شود. این بمب هسته‌ای قریب یک میلیون و 152 هزار و 871 کشته و یک میلیون و 967 هزار و 797 مجروح به جا می‌گذارد.

استفاده از بمب هسته‌ای Tsar حتی اثرات بسیار مخرب‌تری به جا می‌گذارد و حدود 7 میلیون و 662 هزار و 162 کشته خواهد داشت به طوری که امواج ضربه‌ای آن تا محدوده 1352 کیلومترمربعی و موج حرارتی آن تا 11 هزار و 137 کیلومترمربعی ادامه دارد.

 

انفجار شهرهای

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات