تبلیغات

ایمن‌ترین خودروی انگلیس معرفی شد

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، طبق تحقیقات آزمایشگاه مستقل Thatcham Research ایمن‌ترین خودروی انگلیس ولوو است که طی ۱۶ سال اخیر هیچ راننده یا مسافری هنگام سفر با آن کشته نشده است.

فناوری پیشرفته مکانیسم ایمنی این خودرو در ترمز خودکار سبب شده VolvoXC۹۰ ایمن‌ترین خودروی انگلیس لقب گیرد.VolvoXC۹۰ از زمان عرضه در ۲۰۰۲ میلادی بیش از ۵۰ هزار دستگاه در سراسر انگلیس فروخته شده است و محققان دلیل این امر را به سوابق ایمنی خودرو می‌دانند. VolvoXC۹۰ یکی از نخستین خودروهایی بود که فناوری‌های ردیابی خطر در آن به کار گرفته شد. این فناوری احتمال تصادف را به راننده هشدار می‌دهد.

نمونه ارتقا یافته این سیستم ها ترمز خودکار اضطراری (AEB) نامیده می شود و اکنون در خودروها به کارگرفته می‌شود. طبق بررسی این موسسه فناوریAEB در دهه آتی جان بیش از هزار و 100 نفر را نجات می‌دهد.

این فناوری حتی می‌تواند از هزینه حق بیمه نیز بکاهد زیرا شواهد نشان می دهد ریسک تصادف را تا ۳۸ درصد کاهش می‌دهد. البته تعویض سیستم‌های AEB پرهزینه است اما کاهش ریسک بیمه‌گزاران به کاهش حق بیمه نیز منجر می‌شود.

منبع: مهر

خودروی انگلیس معرفی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات