تبلیغات

رهبران مخالفان سوری به صورت گروهی استعفا کردند

رهبران مخالفان سوری به صورت گروهی استعفا کردند

به گزارش روز شنبه روزنامه 'رای الیوم 'چاپ لندن ، 'جرج صبرا'، 'سهیر الاتاسی' و' خالد خوجه ' از جمله مخالفان سوری هستند که در واکنش به اختلافات درونی ائتلاف و منحرف شدن آن از اهداف اصلی‌ اش تصمیم به استعفا گرفته‌اند.

صبرا در صفحه شخصی فیسبوک خود دلیل استعفایش را از سمت رئیس 'شورای ملی مخالفان سوری' ناکارامدی ائتلاف و عدول از اهداف اولیه اش عنوان کرد.

الاتاسی درباره خروجش از ائتلاف مخالفان توئیت کرد، این تصمیم به دلیل شکست ائتلاف در سطح جهانی اتخاذ شد و به نظر می‌آید دیگر امکان ادامه کار در چارچوب این ائتلاف وجود ندارد.

خوجه نیز در بیانیه‌ای علت خروج از ائتلاف مخالفان سوری را همان موارد اعلام شده از سوی الاتاسی و صبرا اعلام کرد.

منابع خبری مخالفان سوریه به روزنامه 'رای الیوم' چاپ لندن گفتند که روزهای آتی شاهد استعفاهای بیشتری خواهد بود زیرا ائتلاف کمتر به مواضع خود پایبند است. همچنین در انتخابات آتی این ائتلاف سه منصب از آن حذف شده است.

به دنبال استعفاهای جمعی مخالفان سوری، لشکر المعتصم وابسته به ارتش آزاد اعلام کرد دیگر ائتلاف ملی مخالفان سوری را به رسمیت نمی شناسد.

'مصطفی سیجری' رئیس دفتر سیاسی این لشکر در توییتی اعلام کرد این اقدام ،به دلیل تداوم مرگ تدریجی ائتلاف ، کاهش اعضا وعدم توانایی در تحقق اهدافش صورت گرفت.

'محمد یحیی مکتبی' عضو شورای سیاسی ائتلاف مخالفان سوری گفت: استعفای گروهی اخیر، پیامدهای منفی زیادی بر عملکرد آن می گذارد زیرا هیچ سازمانی با چند نفر نمی تواند کاری انجام دهد.

49311

رهبران مخالفان گروهی استعفا کردند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات