تبلیغات

کاپیتان ایران در جام جهانی چه کسی است؟

۷۱۴۹۵۱

۳۳۷۳ بازدید

کاپيتاني در جام جهاني، افتخاری بزرگ براي هر بازيکن خواهد بود. علي پروين اولين کاپيتان ايران در تاريخ جام جهاني بود. او در هر سه بازي ايران در جام جهاني 1978 با بازوبند کاپيتاني ايران به ميدان رفت.

روزنامه شرق: کاپيتاني در جام جهاني، افتخاری بزرگ براي هر بازيکن خواهد بود. علي پروين اولين کاپيتان ايران در تاريخ جام جهاني بود. او در هر سه بازي ايران در جام جهاني 1978 با بازوبند کاپيتاني ايران به ميدان رفت. پس از او نادر محمدخاني، احمدرضا عابدزاده، علي دايي، يحيي گل‌محمدي و جواد نکونام به اين افتخار رسيدند. 35 روز تا جام جهاني 2018 روسيه مانده و هنوز مشخص نيست کاپيتان ايران در روسيه چه ‌کسي خواهد بود؟ اين در حالي است که در ادوار گذشته، از خيلي قبل مشخص بود کاپيتان ايران چه‌ کسي است. در اين ميان، چند گزينه براي بستن بازوبند کاپيتاني وجود دارد:

1. مسعود شجاعي

در ديدارهاي انتخابي جام جهاني، مسعود شجاعي کاپيتان اول ايران بود. پس از اتفاقاتي که براي شجاعي در مرداد سال گذشته رخ داد و او پس از حضور در بازي پانيونيوس يونان و مکابي تل‌آويو چند ماه از تيم ملي دور ماند، دوباره بازوبند را در بازي ايران- تونس در فروردين به بازو بست. به نظر مي‌رسد شجاعي گزينه اول کاپيتاني است؛ اما چند نکته نیز دراين‌باره وجود دارد. شجاعي به‌تازگی آسيب ديده است و مشخص نيست در جام جهاني بازيکن ثابت باشد.

2. اشکان دژاگه

در ديدارهاي انتخابي جام جهاني، در چند بازي بازوبند کاپيتاني به دژاگه رسيد. در ادامه نیز پس از يک‌سري حواشي در بازي‌هاي دوستانه، سيدجلال حسيني به دژاگه ترجيح داده شد. از طرفي دژاگه مصدوم است و مشخص نيست به جام جهاني برسد يا خير. چند هفته‌اي است که پزشکان تيم ملي شبانه‌روز تلاش مي‌کنند تا دژاگه را به جام جهاني برسانند.

3. سيدجلال حسيني

اگر بازيکن ثابت تيم ملي باشد، احتمال اينکه بازوبند را به بازو ببندد، بسيار زياد است. کارلوس کي‌روش در بازي‌هاي دوستانه فروردين اصلا از حسيني استفاده نکرد و درباره حضور ثابت او نیز کمي ترديد وجود دارد. به‌هرحال به نظر مي‌رسد کاپيتان پرسپوليس نزديک‌ترين بازيکن به بازوبند کاپيتاني تيم ملي در جام جهاني است. دژاگه و شجاعي با حاشيه‌هايی روبه‌رو بودند و شايد کادر فني به اين نتيجه برسد حسيني انتخاب مطمئن‌تري است.

4. احسان حاج‌صفي

اين بازيکن با اينکه 28 سال دارد، يکي از باتجربه‌هاي تيم ملي به‌شمار مي‌رود و در چند بازي مقدماتي جام جهاني کاپيتان ايران بود. او هم مي‌تواند يک نامزد جدي براي کاپيتاني باشد. احتمال اينکه حاج‌صفي در ترکيب اصلي باشد، زياد است و شايد افتخار بزرگ کاپيتاني به او برسد؛ البته به شرطي که شجاعي، دژاگه و حسيني در تركيب اصلي نباشند.

5. آندرانيک تيموريان

در يکي، دو روز گذشته شايعه شد آندرانيک تيموريان پس از دوري يک‌ساله از تيم ملي دوباره دعوت خواهد شد. اين خبر البته تأييد نشد. «آندو» اگر دوباره ملي‌پوش شود، قطعا کاپیتان خواهد بود. کي‌روش در پست هافبک مياني با مشکلاتي روبه‌رو است؛ سعيد عزت‌اللهي در بازي اول محروم است و چند بازيکن مدنظر کي‌روش نیز نتوانستند رضايت او را جلب کنند؛ به همين دليل شايعه حضور دوباره تيموريان در تيم ملي مطرح شد.

ساير بازيکنان

ترکيب اصلي تيم ملي ايران، ترکيب ثابتي در يک سال گذشته نبوده است. احتمال اينکه در يکي از بازي‌هاي ايران در جام جهاني هيچ‌کدام از بازيکنان بالا حضور نداشته باشند، وجود دارد؛ در اين صورت، نوبت به پژمان منتظري، کريم انصاري‌فرد و اميد ابراهيمي مي‌رسد. آنچه مشخص است، این است که نمي‌توان صددرصد پيش بيني کرد کاپيتان ايران در جام جهاني کدام‌يک از گزينه‌هاي بالا خواهد بود. در اردوي تيم ملي يکي، دو بازيکن مصدوم وجود دارد، از طرفي ترکيب اصلي تيم نیز ترکيب ثابتي نيست. با اين حساب پنج، شش بازيکن اين شانس را دارند تا در روسيه کاپيتان ايران شوند و به بزرگاني مثل پروين و دايي بپيوندند.

کاپیتان ایران جهانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات