تبلیغات

حفظ برجام در صورت تامین منافع ایران و جبران خسارت خروج آمریکا امکان پذیر است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه که به منظور ادامه گفت و گوها و رایزنی های دو جانبه میان ایران و دیگر اعضای برجام، روز پنجشنبه 19 اسفند به تهران سفر کرده، با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

با توجه به اعلام عدم پایبندی دولت ایالات متحده آمریکا به برجام و خروج یکجانبه آن کشور از توافق مزبور، آخرین وضعیت اجرای برجام و چگونگی تداوم این توافق بدون حضور آمریکا، موضوع اصلی این دیدار بود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن اشاره به موارد بدعهدی و نقض تعهدات آمریکا در طول اجرای برجام، اعلام کرد :جمهوری اسلامی ایران به گفت وگو با تمام طرف های اروپایی، روسیه و چین برای بررسی امکان ادامه برجام ادامه خواهد داد.

سید عباس عراقچی تاکید کرد: در صورت ارائه تضمین های قطعی از سوی سایر طرف های برجام نسبت به تامین منافع ایران و جبران آثار خروج آمریکا از این توافق، حفظ برجام ممکن خواهد بود.

همچنین در این دیدار ریابکوف ضمن اظهار تاسف از اقدام دولت آمریکا در خروج از برجام، این اقدام را تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی دانسته و بر تعهد این کشور بر اجرای کامل برجام و همکاری با سایر کشورهای عضو برای حفظ برجام تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین تصریح کرد که آن کشور به تعمیق روابط خود با ایران در تمامی ابعاد ادامه خواهد داد.

برجام تامین منافع ایران جبران خسارت آمریکا امکان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات