تبلیغات

جزیره ای که فقط یک خانه دارد + تصاویر

شبه جزیره وستمن، در نزدیکی بخش‌های جنوبی ایسلند از مجموعه‌ای از جزایر زیبا تشکیل شده که در میان آن‌ها جزیره‌ای جذاب به اسم جزیره الیدای (Elidaey) به چشم می‌خورد.

به گزارش جی پلاس، اگر گذرتان به این جزیره‌ی کوچک بیفتد در میان مراتع سرسبز یک عدد خانه نظرتان را جلب می‌کند! این کلبه‌ی اسرارآمیز از دیگر نقاط دنیا دور افتاده است و همین موقعیت عجیب باعث شده که دیگران درباره صاحب این خانه داستان‌ها و سناریو‌های زیادی به هم ببافند!

به راستی چرا این خانه تک و تنها در این جزیره ساخته شده است؟ اهالی این خانه دارو و یا مواد غذایی روزانه شان را از کجا تامین می‌کنند؟ بعد از اینکه عکس‌های این خانه‌ی دور افتاده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد سوال‌ها و داستان‌های پشت سر این خانه هم بیشتر و بیشتر شد!

این جزیره فقط یک خانه دارد+تصاویر

خانه‌ای دور افتاده در میان علفزار‌های سرسبز که در احاطه‌ی دریای لاجوردی قرار گرفته و ذهن همه را با این سوال مشغول می‌کند که چه کسی در این منطقه زندگی می‌کند. این جزیره‌ی دورافتاده داستان و همینطور تاریخی جذاب دارد که ریشه‌ی آن‌ها مربوط به صد‌ها سال پیش است.

این جزیره فقط یک خانه دارد+تصاویر

حدود ۳۰۰ سال پیش ۵ خانواده‌ی مختلف راهی این جزیره شدند که از طریق ماهی گیری، پرورش گاو و شکار طوطی دریایی روزگار می‌گذراندند. خوشبختانه به خاطر چراگاه‌های سرسبزی که در این جزیره هست گاو‌ها هیچ مشکلی بابت غذا نداشتند و خانواده‌ها می‌توانستند بدون هیچ مشکلی از آن‌ها تغذیه کنند. اما این خانواده‌ها در این خانه‌ای که امروز در این جزیره هست زندگی نمی‌کردند و محل زندگی شان تعدادی پناهگاه موقتی بود. چند سالی گذشت تا اینکه در حوالی دهه ۱۹۳۰ همه‌ی کسانی که در این جزیره بودند بعد از اینکه فهمیدند فرصت‌های این جزیره‌ی دورافتاده در جا‌های دیگر هم پیدا می‌شود اسباب و اثاثیه شان را جمع و جزیره را ترک کردند.

تنها چیزی که در هیچ جایی به جز این جزیره به دست نمی‌آمد شکار طوطی دریایی بود! اما فکر اینکه در بخش‌های پر جمعیت ایسلند می‌توان کار و کاسبی بهتری رقم زد اهالی این روستا را وادار کرد تا تصمیمی سخت بگیرند و برای از سر گرفتن یک زندگی تازه این جزیره را برای همیشه ترک کنند.

دورافتاده‌ترین خانه دنیا
اهالی به امید زندگی بهتر این جزیره را تک و تنها رها کردند! البته نه به مدت طولانی! به عکس‌های این جزیره نگاه کنید! چه کسی می‌تواند در این جزیره‌ی دورافتاده دوام بیاورد؟! درسته که چشم انداز‌های آن باشکوه است، اما خانه‌ای که در آن قرار دارد خیلی‌ها را کنجکاو کرده که در این خانه چه کسی زندگی می‌کند و آن فرد چطور می‌تواند در شرایط خاص این جزیره دوام بیاورد؟

با اینکه کسی در این جزیره زندگی نمی‌کند، اما اطرافش حصارکشی شده و همین مورد آن را اسرار آمیز‌تر کرده است! شایعات زیادی پشت سر این خانه وجود دارد مثلا اینکه یک میلیارد خجالتی در این خانه زندگی می‌کند و یا اینکه این خانه متعلق به خواننده‌ی معروف ایسلند است، چون این خواننده در جزیره‌ی دیگر ایسلند هم خانه دارد که اتفاقا اسم آن خانه هم مثل همین است. هیچ کدام از شایعاتی که درباره‌ی این خانه گفته می‌شود به نظر واقعی نمی‌آید، چون داستان واقعی دیگری پیرامون این خانه وجود دارد.

جزایر دور افتاده ایسلند
اما بگذارید داستان واقعی این خانه را تعریف کنیم: این خانه پناهگاهی برای انجمن شکار محلی است، به بیان ساده‌تر اعضای این انجمن در زمان‌هایی که از شکار طوطی دریایی برمی گردند برای استراحت به این خانه می‌روند. فقط کسانی حق ماندن در این خانه را دارند که از اعضای انجمن شکارچیان و یا از دوستان آن‌ها باشند. اما حتی اگر به داخل این خانه‌ی جادویی هم نروید می‌توانید با قایق به نزدیکی آن بروید و از دور آن را تماشا کنید.

این خانه در سال ۱۹۵۳ توسط انجمن شکار ساخته و به خانه‌ی شکار معروف شد. در این خانه خبری از امکاناتی مثل برق، آب لوله کشی و البته اینترنت نیست، ولی علی رغم بی بهره ماندن از امکانات مدرن، مخزنی برای شنای آب گرم دارد. در داخل این خانه سیستم جمع آوری آب باران تعبیه شده که آب مورد نیاز آشپزی، شنا و آشامیدن را تامین می‌کند.

الیدای با مساحت ۰٫۴۵ کیلومتر مربع سومین جزیره‌ی بزرگ ایسلند است و به نظر می‌آید که حدود ۵ تا ۶ هزار سال پیش در اثر فوران آتشفشان شکل گرفته است و به راحتی از سواحل ایسلند با قایق قابل دسترسی است. در سراسر این جزیره به غیر از این خانه، فقط تعدادی چارپا و پرنده‌های دریایی به چشم می‌خورند که برای لانه سازی به این محل می‌روند.

جزیره تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات