تبلیغات

ادامه کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

alt

قیمت نفت برنت در معاملات روز جمعه با ۱۱ سنت کاهش به ۷۸ دلار و ۶۸ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که گمانه زنی‌ها در مورد افزایش تولید اوپک برای جبران کاهش عرضه نفت ایران و ونزوئلا شدت گرفته است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.

قیمت نفت برنت امروز با ۱۱ سنت کاهش به ۷۸ دلار و ۶۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز افتی بیش از یک دلاری را تجربه کرد.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۴ سنت افت به ۷۰ دلار و ۶۷ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز یک دلار و ۱۳ سنت کاهش قیمت را تجربه کرده بود.

منابع آگاه در اوپک و صنعت نفت گفته اند، اوپک ممکن است در نشست ماه ژوئن خود تصمیم بگیرد برای جبران کاهش عرضه ایران و ونزوئلا تولید نفت خود را افزایش دهد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نیز گفته، اگر اوپک و غیر اوپکی‌ها ببینند که بازار نفت در ماه ژوئن در حال متوازن شدن است، ممکن است «به آرامی» کاهش تولید‌های خود را تعدیل کنند.

بر اساس آمار‌های اوپک، میزان تولید نفت ونزوئلا به دلیل تشدید بحران اقتصادی در این کشور به حدود ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

گفتنی است، با وجود افزایش تولید نفت آمریکا، میزان ذخایر جهانی نفت به شکل گسترده‌ای در حال کاهش است. میزان تولید نفت آمریکا در ماه فوریه به رقم بی سابقه ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز رسید.

منبع: میزان

Let's block ads! (Why?)

ادامه بازارهای جهانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات