تبلیغات

پشت‌پرده گرانی و کمیاب شدن بلیت هواپیما و قطار

به گزارش افکارنیوز،

عبدالکریم حسین زاده با انتقاد از نابه سامانی بازار فروش بلیت در ایام تعطیلات پیش رو، گفت: متاسفانه عدم برنامه ریزی برای مناسبت‌های خاص از سوی دستگاه‌های مسئول به ایجاد بازار سیاه فروش بلیت دامن زده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی از مسیر‌ها در کشور ما همواره پرتقاضا هستند، افزود: برنامه ریزی برای زمان پیک سفر‌ها در ایام تعطیل سال باید از قبل صورت بگیرد تا ضمن جلوگیری از سواستفاده از این موضوع قیمت‌ها نیز نوسانات بی سابقه را تجربه نکنند.

ضرورت نظارت بیشتر بر کنترل نرخ بلیت‌ها درمسیر‌های پرتقاضا برای سفر

وی با تاکید بر اینکه بر اساس سنوات گذشته علم به پر تقاضا بودن در مسیر‌های مختلف سفر پیدا شده است، تصریح کرد: دولت به ویژه مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید با الگو گیری از سنوات گذشته ساماندهی بازار فروش بلیت هواپیما و قطار را در دستور کار خود قرار دهند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پیش بینی تعداد سفر‌ها در تعطیلات سال می‌تواند روند ساماندهی بازار فروش بلیت را تسریع کند، گفت: بیشترین عامل تاثیر گذار در کمیاب شدن بلیت هواپیما و قطار و همچنین اعمال نرخ‌های غیر منطقی بر آن‌ها ضعف پیش بینی‌ها در خصوص تردد‌های احتمالی و عدم رجوع به سنوات گذشته است.

بعد از گران شدن عوارض خروج از کشور تمایل مردم به ایران گردی بیشتر شد

حسین زاده با تاکید بر اینکه بعد از گران شدن عوارض خروج از کشور تمایل مردم به ایران گردی بیشتر شده است، افزود: افزایش تمایل برای انجام سفر‌های داخلی خود عاملی برای نجومی شدن برخی نرخ‌ها در حوزه بلیت شده است.

وی با بیان اینکه افزایش حجم تردد‌های درون سرزمینی فرصت اساسی برای درآمدزایی است، تصریح کرد: اعمال کنترل‌های دقیق و نظارت‌های منسجم از کار‌های است که ما را از عواید ناشی از افزایش حجم سفر‌ها دور نمی‌کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس دهم، با انتقاد از رقابت ناسالمی که میان برخی شرکت‌های هواپیمایی در زمینه رشد نرخ بلیت‌ها در ایام خاص سال شکل گرفته، گفت: شناور بودن نرخ بلیت‌ها توجیه خوبی بر ادامه نابه سامانی در ارایه خدمات به مردم نیست از این رو دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی باید با ورود به موقع از تضییع حقوق مردم جلوگیری کنند.

حسین زاده با بیان اینکه شورای مصوب افزایش نرخ‌ها در همه شقوق حمل و نقل باید پاسخگوی چرایی رشد بی ضابطه قیمت‌ها باشند، ادامه داد: افزایش مقطعی نرخ بلیت حمل و نقل عمومی نشان مبرهنی از ضعف عملکرد دستگاه‌های مسئول است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس نیز نسبت به گرانی نرخ بلیت شقوق مختلف حمل و نقل و همچنین کمیاب شدن آن در برخی فصول سال حساس بوده و با پیگیری‌های منسجم از ادامه روند فعلی جلوگیری خواهد کرد، زیرا بی توجهی به این موضوع کاهش چشمگیر سفر‌ها را منجر خواهد شد.

گرانی کمیاب هواپیما

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات