تبلیغات

بقاع امام زادگان مرکز ترویج دین و فرهنگ است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمدکاظم موسوی متقی در مصاحبه با برنامه «صبح و گفت وگو» رادیو گفت و گو روز بزرگداشت امام زادگان را مختص تجلیل از مقام معنوی وارثان عترت و ارمغان آوران معارف شیعه و اسلام ناب معرفی کرد.

وی با اشاره به اهمیت دهه کرامت در توجه بیشتر به مقام امام زادگانی که به شوق دیدار علی بن موسی الرضا(ع) وارد کشورمان شدند، گفت: امام زادگان به دستور ائمه (ع) برای تبلیغ دین و هدایت مردمان مناطق مختلف ایران به کشورمان آمدند.

حجت الاسلام موسوی متقی ضمن تشریح برنامه های فرهنگی سازمان اوقاف اظهار کرد:در این برنامه ها از خیرین بقعه ساز تجلیل می شود و در طول زمان شاهد اقدامات این خیرین بوده ایم.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف یادآور شد: در چند سال اخیر دشمنان شبهات زیادی در خصوص جایگاه زیارت امام زادگان مطرح و شبکه های معاند در اسامی و سندیت بقاع متبرک و امام زادگان شبهه افکنی می کنند.

حجت الاسلام موسوی متقی گفت: سازمان اوقاف با توجه به ظرفیت های رسانه ای و وظایف ذاتی این شبهات را پاسخ داده و اقدام به تنویر افکار عمومی می کند.

وی در ادامه مصاحبه با رادیو گفت وگو اظهار کرد: امام زادگان به جز کارکردهای زیارتی، در ایجاد حال خوب در مردم نیز تاثیر مثبتی دارند. بنابراین کارکردهای امام زادگان بسیار زیاد است و خدمات شایانی در کنار ترویج معارف دین به مردم ارائه کرده اند.

حجت الاسلام موسوی متقی با اشاره به شکل گیری بسیاری از حوزه های علمیه و برگزاری مراسم و مناسک مذهبی در بقاع متبرک امام زادگان گفت: بقاع امام زادگان مرکز ترویج دین و فرهنگ است و هسته اصلی و مرکزی پیدایش شهرها و تمدن بوده اند.                                                                                

زادگان ترویج فرهنگ

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات