تبلیغات

ثبت رسمی و حقوقی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل با پیگیری هیأت مدیره و طی مراحل قانونی در وزارت کار از انجمن مدنی به انجمن حقوقی و رسمی تغییر پیدا کرد.

سید غلامرضا موسوی، رئیس انجمن تهیه‌کنندگان مستقل با اعلام این خبر اظهار کرد: تا خردادماه امسال انجمن تهیه‌کنندگان مستقل دارای اعضای حقیقی بود و صرفاً شکل مدنی داشت. البته سه سال قبل انجمن صنفی کارفرمایی با طی مراحل قانونی تشکیل شد و شورای مرکزی وقت انجمن، نمایندگی کلیه امور حقوقی خود در شورایعالی تهیه‌کنندگان را به هیأت مدیره انجمن صنفی واگذار کرد. این شورای مرکزی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل که شکل مدنی داشت، در دی‌ماه ۱۳۹۲ مأموریتش پایان یافت.

وی افزود: بروز برخی اختلافات باعث شد تا انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات سینمایی نتواند اعضای حقیقی را رسماً به عضویت بپذیرد، اگرچه طی این مدت به حل و فصل مشکلات اعضای حقیقی انجمن مدنی اقدام می‌کرد. سرانجام با پیگیری هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات سینمایی و طی مراحل مفصل اداری، وزارت کار با پذیرش اعضای حقیقی در انجمن صنفی کارفرمایی و تغییر اسم آن با «انجمن صنفی کارفرمای شرکت ها و تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران» موافقت کرد. این تغییر نام و پذیرش اعضا باید طی مجمع عمومی فوق العاده صورت می‌گرفت.

موسوی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد: در اواخر خرداد‌ماه مجمع عمومی فوق‌العاده با حضور نماینده وزارت کار برگزار و مجمع عمومی فوق‌العاده با پذیرش اعضای حقیقی و تغییر نام موافقت کرد. با توجه به آنچه صورت گرفت اعضای حقیقی انجمن با ارسال نامه به هیأت مدیره جدید انجمن می‌توانند عضویت حقیقی خود را از انجمن مدنی تهیه‌کنندگان مستقل به انجمن صنفی کارفرمایی تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران تبدیل و از مزایای حقوقی و قانون رسمیت یافتن انجمن تهیه‌کنندگان مستقل رسماً استفاده کنند.

انتهای پیام/

حقوقی انجمن کنندگان مستقل سینمای ایران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات