تبلیغات

ماشین‌های فکس هک می‌شوند

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از واشنگتن‌پست، بر اساس گزارش یک شرکت نرم‌افزاری، اگرچه تاکنون آسیب‌پذیری دستگاه‌های فکس شناسایی نشده‌اند اما این ابزار بدوی ارتباطاتی از نظر امنیتی به‌شدت آسیب‌پذیرند.

به گفته کارشناسان امنیتی، هکرها به‌راحتی می‌توانند با استفاده از خط تلفنی که به یک دستگاه فکس وصل است، به درون شبکه آن سازمان نفوذ کنند و از طریق آن به بقیه سیستم‌های متصل به شبکه دسترسی یابند.

در واقع، هکرها با ارسال تصویری حاوی بدافزار از طریق خط تلفن می‌توانند به‌کلی کنترل دستگاه فکس را به دست بگیرند و به بقیه شبکه نفوذ کنند. محققان می‌گویند هکرها حتی می‌توانند با کمک یک شماره فکس که روی کارت‌های ویزیت یا وب‌سایت شرکت‌ها درج می‌شود، به دستگاه فکس نفوذ کنند.

محققان تخمین می‌زنند که بیش از 17 میلیون دستگاه فکس فقط در آمریکا وجود دارد و بسیاری از موسسات و کلینیک‌های پزشکی هنوز هم کسب‌وکار خود را بر پایه دستگاه‌های فکس انجام می‌دهند زیرا معتقدند که این نوع از انتقال اطلاعات در مقایسه با فضای ایمیل امن‌تر است.

از دیگر سازمان‌هایی که خیلی به دستگاه‌های فکس وابسته هستند می‌توان به بانک‌ها و بنگاه‌های املاک اشاره کرد که حتی اسناد دارای امضاء را با این دستگاه‌ها رد و بدل می‌کنند.

انتهای پیام/4056

ماشین

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات