تبلیغات

فرماندهی جنگ یمن دست آمریکاست/ شهادت 1491 کودک زیر 15 سال یمنی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران با اشاره به اوضاع یمن اظهار کرد: در صحنه یمن می‌شود دو موضوع متضاد را کنار هم به تماشا نشست. یک موضوع، جنایتی است که علیه مردم در جریان است. ائتلاف جهانی و منطقه‌ای با حضور اشرار و جنگ‌افروزان عالم، علیه ملتی مظلوم که هیچ جرمی در این دنیا مرتکب نشده است، جز اینکه می‌خواهد مستقل باشد و خودش سرنوشت خودش را تعیین کند، متحد شده است.

زارعی گفت: جنگ یمن جنگ جهانی با حضور 17 کشور است که آمریکا در رأس آن قرار دارد. آمریکایی‌ها تاکنون سعی می‌کردند نقش خود را در جنگ یمن، مخفی کنند و طوری وانمود کنند که فقط از نظر جنگ‌افزار پشتیبانی می‌کنند. اما قضایای حدیده پرده را انداخت و معلوم شد فرماندهی جنگ در دست جنایتکاران آمریکایی است.

وی بیان کرد: 6300 نفر از مردم مظلوم یمن، در جریان حملات متجاوزان به شهادت رسیده‌اند که 1491 نفر کودکان زیر 15 سال بوده‌اند. یعنی 24 درصد کل کشته‌شدگان. 14 هزار نفر بیمار بر اثر فقدان دارو و محاصره ظالمانه غربی‌ها و وابستگان عرب آنها از بی‌دارویی مرده‌اند که باید به آمار شهدا اضافه کرد.

کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: 2400 نفر از طریق وبا- که این بمیاری در دنیا ریشه کن شده و نیاز به امکانات اولیه بهداشتی مثل صابون دارد- کشته شده‌اند. هزاران نفر هم در معرض ابتلا به این بیماری هستند. هشت و نیم میلیون نفر گرفتار قحطی و گرسنگی هستند که هر دو روز یک بار قوتی برای استفاده دارند.

زارعی خاطرنشان کرد: این در حالی است که یمن کشور فقیری نیست و اگر جنگ و محاصره متجاوزان نباشد می‌تواند خودش را اداره کند.

خبر در حال تکمیل است...

انتهای پیام/4003

فرماندهی آمریکاست شهادت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات