تبلیغات

بهترین رنکینگ وزن خودم را دارم/ کاراته ایران صاحب سبک است

بهمن عسگری در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره شرایط تیم در آستانه بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: خدا را شکر وضعیت خیلی خوب داریم، من و دیگر ملی‌پوشان از فروردین‌ماه به صورت مستمر در اردوهای تیم ملی هستیم و تمام تلاشمان این است که در بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه را کسب کنیم. در این رقابت‌ها هیچ حریفی را نباید دست کم بگیریم و هر مبارزه برای ما حکم فینال را دارد.

عسگری به وضعیت خودش بعد از مصدومیت و بازگشت دوباره‌اش بر روی تاتامی کاراته اشاره کرد و گفت: متأسفانه من به دلیل مصدومیت یک‌سالی از میدان‌ها دور بودم و به همین خاطر از جایگاهی که داشتم خیلی فاصله گرفتم؛‌ اما با حمایت و برنامه‌ریزی مناسب کادر فنی توانستم دوباره به تیم‌ ملی برگردم و در این مدت هم به‌قدری تمرینات خوبی پشت سر گذاشتم که حالا در آمادگی کامل به سر می‌برم. اگر بتوانم این میزان آمادگی را تا روز مسابقه حفظ کنم بهترین نتیجه را کسب خواهم کرد.

ملی‌پوش تیم ملی کاراته در مورد وضعیت رنکینگش در جهان اظهار کرد: خدا را شکر با توجه به اینکه در این مدت در همه مسابقه‌ها پیروز شدم و عملکرد خوبی داشتم وضعیت رنکینگم در جهان خوب است. در حال حاضر در وزن منهای 75 کیلوگرم در رتبه چهارم تا ششم‌ جهان قرار دارم و از بهترین‌های این وزن محسوب می‌شوم.

عسگری در مورد نخستین حضورش در بازی‌های آسیایی جاکارتا عنوان کرد: معمولا همیشه اولین‌ حضور در یک مسابقه مهم کمی سخت است. من هم برای نخستین‌‌‌بار است که در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنم؛ اما با توجه به اینکه تجربه مسابقه‌های جهانی و آسیایی و لیگ‌ها ‌را دارم و همچنین در دو دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور پیدا کردم و اتفاقا در هر دو دوره هم موفق به کسب مدال طلا شدم از همین روی به اندازه کافی تجربه دارم و امیدوارم در این بازی‌ها بتوانم نخستین مدال طلای بازی‌های آسیای را به کارنامه‌ام اضافه کنم.‌ من هدف‌های بزرگی دارم و ابتدای سال اولویت‌هایم را مشخص کردم و امیدوارم به تمام آن‌ها برسم و مدال بازی‌های آسیایی اندونزی و جهانی اسپانیا را بدست بیاورم.

وی درباره شناخت از حریفانش بیان کرد: ما قبل از بازی‌های آسیایی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در اردن شرکت کردیم و با توجه به اینکه در آن مسابقه همه حریفان حضور داشتند فرصت خیلی خوبی بود و آنها را شناختیم و آنالیز کردیم. من در رقابت‌های قهرمانی آسیا با تصمیم کادر فنی در کومیته تیمی شرکت کردم و همین موضوع باعث شد تا نحوه مبارزه حریفانم را در کاتای انفرادی بررسی کنم.

ملی‌پوش تیم ملی کاراته در پاسخ به اینکه کدام تیم‌ها حریف جدی او محسوب می‌شوند،‌ خاطرنشان کرد: به نظرم اصلاً نباید در مورد اینکه کدام حریف سخت‌‌تر است صحبت کنیم، چرا که همه تیم‌های شرکت‌کننده در بازی‌های آسیایی قدرتمند هستند. از طرفی کاراته المپیکی شده و همه کشورها با تمام توانشان به این مسابقه‌ها می‌آیند و سرمایه‌گذاری کلانی بر روی این رشته صورت گرفته است. البته خوشبختانه کاراته ایران صاحب سبک است و حالا شرایطی پیش آمده که همه کشورها از ما الگوبرداری می‌کنند. امیدوارم در بازی‌های آسیایی هم خیلی خوب بدرخشیم.

انتهای پیام/4057

بهترین رنکینگ کاراته ایران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات