تبلیغات

بشکه نفت چند کیلو وزن دارد؟

به‌ گزارش خبرنگار نفت و انرژی گرول اقتصادر خبرگراری ِ۰آناتصور می‌کنند که نفت خام در مخازنی موسوم به بشکه‌های ۲۲۰ لیتری خریدوفروش می‌شوند در حالی این‌طور نیست.

درواقع موضوع انتقال نفت در طول 100 سالی که از اکتشاف این ماده پر ارزش می‌گذرد به یک مسئله با اهمیت برای کشورهای صادرکنندگان طلای سیاه تبدیل‌ شده است.

رایج‌ترین شیوه برای انتقال نفت، تزریق طلای سیاه به درون بشکه‌هایی است که دارای حجمی از پیش تعیین‌شده هستند. این روش، محاسبه پول پرداختی توسط مشتری را نیز تسهیل می‌کند اما از طرفی به دلیل فلزی بودند بشکه‌های نفتی وقتی حرف از انتقال هزاران بشکه باشد، چالش وزن اضافی برای کشتی‌های نفت‌کش مطرح می‌شود.

در حقیقت هر بشکه نفت خام معادل 42 گالن آمریکایی یا 32 گالن انگلیسی و یا برابر 159 لیتر ۴۰است.

برای انتقال نفت انواع مختلفی از بشکه‌ها در بازار موجود است. حجم عرف این بشکه‌ها بین 100 تا 200 لیتر است و حتی بشکه‌های 1000 لیتری نیز برای انتقال‌های داخلی و نزدیک وجود دارد.

در آمریکا برای حمل‌ونقل نفت بین ایالت‌های مختلف از بشکه‌هایی با حجم 95.5 تا 115.6 لیتر استفاده می‌شود. وزن این بشکه‌ها نیز با توجه به غلظت،بین 90.7 و 170.6 کیلوگرم متغیر است.

اگر بخواهیم حجم بشکه‌ها را به‌صورت دقیق محاسبه کنیم به عدد 158.9 لیتر می‌رسیم که این موضوع نشان از این واقعیت دارد که حجم بشکه‌های نفت به‌صورت حدودی همان 159 لیتر است.

انتهای پیام/۴۰۸۳/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات