تبلیغات

تاثیر ۳.۲ میلیارد دلاری جام جهانی ۲۰۱۸ بر GDP روسیه

جام جهانی روسیه طی ۵ سال آینده سالانه تا ۳.۲ میلیارد دلار بر روی تولید ناخالص داخلی این کشور تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش ایبِنا به نقل از تاس نیوز، کمیته سازماندهی محلی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مسکو اعلام کرد که تاثیر بلندمدت جام جهانی ۲۰۱۸ میلادی بر روی تولید ناخالص داخلی این کشور بعداز این تورنومنت در طول ۵ سال آینده به ۱۵۰ تا ۲۱۰ میلیارد روبل معادل ۲.۳ تا ۳.۲ میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

همچنین تاثیر جام جهانی بر روی تولید ناخالص داخلی این کشور بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی در مجموع ۹۵۲ میلیارد روبل معادل ۱۴.۵ میلیارد دلار است که در حدود یک درصد از تولید ناخالص داخلی روسیه محسوب می شود؛ ضمن اینکه کمک کلی جام جهانی ۲۰۱۸ میلادی بر روی هر یک از مناطقی که بازی های جام جهانی در آنجا برگزار شده بین ۲ تا ۲۰ درصد از ارزش تولید ناخالص داخلی سالانه آنها بوده است.

ضمن اینکه تاثیر بلندمدت آن در ۵ سال آینده بین ۲.۳ تا ۳.۲ میلیارد دلار خواهد بود. بر همین اساس، انتظار می رود که تقریبا یک سوم تاثیر آتی جام جهانی ۲۰۱۸ میلادی به توسعه صنعت توریست بر می گردد و تاثیر عمده آن به سرمایه گذاری نسبت داده می شود.

تاثیر میلیارد دلاری جهانی روسیه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات