تبلیغات

حادثه‌ای که می‌توانست به بدترین حادثه هوایی تاریخ تبدیل شود +فیلم

حادثه‌ای که می‌توانست به بدترین حادثه هوایی تاریخ تبدیل شود +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هواپیمای ایرباس A320 خطوط هوایی کانادا در حالی که طبق هماهنگی با برج مراقبت در حال آمادگی برای فرود در باند تعیین شده بود ناگهان با اشتباه خلبان تغییر مسیر داده و جان 140 مسافر را در خطر قرار داد.

در پی اشتباه خلبان هواپیمای کانادایی در هنگام فرود در فرودگاه سانفرانسیسکو هواپیما ناگهان به سمت باند انتظار هواپیماها تغییر مسیر می‌دهد و اگر در آخرین لحظه خلبان دوباره هواپیما به سمت بالا هدایت نمی‌کرد بدترین حادثه هوایی تاریخ رقم می‌خورد. معاون رییس هیئت ایمنی حمل‌ونقل هوایی ایالات متحده به تازگی اعلام کرد: در لحظه فرود هواپیما متعلق به خطوط هوایی کانادا چهار فروند هواپیما در باند انتظار فرودگاه ایستاده بودند و هواپیمای A320 تنها چند فوت با حادثه‌ای عظیم فاصله داشت.

طبق بررسی‌های کارشناسان، خلبان در آخرین لحظه و زمانی که تنها 30 متر با سطح زمین فاصله داشت هواپیما را دوباره به سمت آسمان هدایت کرد. با توجه به حضور مسافران در هواپیماهای در حال انتظار در باند اگر هواپیمای ایرباس به فرود خود ادامه می‌داد بیش از 1000 نفر در این حادثه کشته می‌شدند.

گزارشات سازمان‌‌های مربوطه حاکی از آن است که اشتباه خلبان و نقص فنی در سیستم مسیریاب هواپیما موجب بروز چنین حادثه‌ای شده است. جزییات دقیق این حادثه که به تازگی منتشر شده است عوامل اصلی را به ترتیب عدم توانایی خدمه پرواز در تنظیم فرکانس مناسب ارتباط با برج مراقبت، اشکال جزیی در سیستم مسیریابی هواپیما و کاهش بازدهی خلبان و کمک خلبان در اثر پرواز طولانی مدت اعلام کرد.

مکالمات خلبان با برج مراقبت که مدت کوتاهی پس از حادثه منتشر شد به خوبی نشان می‌دهد که عدم تشخیص خلبان در ارتباط با فرد صحیح چگونه می‌توانست منجر به حادثه‌ای غیر قابل جبران شود. خلبان پس از آن که به طور اشتباه اجازه فرود در باند انتظار را می‌گیرد در آخرین لحظه به کمک خود گفت: چرا چراغ‌های باند را برای فرود ما روشن نکرده‌اند!

در ادامه فیلم لحظه فرود هواپیمای ایرباس A320 را مشاهده می‌کنید:

بیشتر بخوانید: فرود دلهره‌آور خلبان در فرودگاهی غیراستاندارد! +فیلم

انتهای پیام/

بدترین حادثه هوایی تاریخ به خیر گذشت
حادثه توانست بدترین حادثه هوایی تاریخ تبدیل

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات